Художник, колекціонер, меценат, громадський діяч, організатор проектів
Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Народний художник України, Заслужений художник України, колекціонер, меценат, фотохудожник, громадський діяч, радник голови Вінницької обласної державної адміністрації, радник віце-прем’єр-міністра України з 2016 року, голова громадської організації «Кращий художник/The best artist». Переможець конкурсу на звання «Людина року» в номінації «Діяч культури і мистецтв», член Колегії Управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації.
Я встановив чотирнадцять Національних рекордів України, маю найвагомішу колекцію старої листівки і народної ікони Поділля в Україні! Автор книги «Вінниця – погляд в минуле» і фотоальбомів «Вінниччина – серце України», «Всі ми діти твої, Україно», «Будинок під солом’яною стріхою». Я також є учасником і автором понад 150 мистецьких заходів обласного, всеукраїнського, міжнародного рівня, більшість яких проходили з благодійною метою. Мої роботи знаходяться в національних музеях, у приватних колекціях президентів України: Петра Порошенка, Віктора Ющенка, Леоніда Кучми, а також у багатьох відомих діячів політики і культури України і світу. Мої роботи сьогодні представляють країну в «Маріїнському палаці», де Президент України Петро Порошенко зустрічає високих зарубіжних гостей.
Співорганізатор міжнародного проекту «Чарівний Китай».
Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Коли після травми, несумісної з життям, залишився в живих, вирішив, що потрібно щось змінювати, щось шукати. Так я прийшов до того, що любив у дитинстві і про що мріяв.
З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
З віри в себе.
Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Працьовитість, життєлюбність, позитив і чесність.
Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Змінити світ, зробити його добрішим, мудрішим, красивішим.
Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Бувають всякі моменти. Але коли ти виходиш на вулицю, бачиш, що у інших, що все, зрештою, не так погано і не так складно, розумієш, що ти вже зразок для наслідування і просто не маєш права бути слабким! Несеш свій хрест по силі своїй!
Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Девід Лінч та У Вейшан.
Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
У дитинстві, після першого курсу, кинув технікум – у 1987 році це було чимось неприпустимим. А ще в 17 років продав колекцію монет,що збирав усе життя, щоб купити коханій дівчині набір косметики в комісійному магазині.
Ваша доленосна подія в житті?
Важко сказати, їх багато: можливо, ті рази, коли був на волосок від смерті і залишився живий. Або ті події, де представляв країну за кордоном на вищому рівні.
Чим ви любите займатися у вільний час?
Всім люблю займатися, одна проблема – немає вільного часу вже багато років.
Що ви цінуєте в людях найбільше?
Чесність, порядність, точність, вірність, щирість, позитив, талант.
Який сценарій прийняття рішення вам найближчий: вирішувати швидко чи кілька разів все зважити і обдумати?
Залежно від складності рішення і завдань.
Що вас може вивести з себе?
Брехня, несправедливість, безвідповідальність інших.
Що було найлегшим у старті кар’єри (бізнесу)? А що найскладнішим?
Найлегшим у старті кар’єри були ідеї. А найскладнішим – їх втілення, адже коли старт починається нижче нуля (рекомендована температура запуску ракети становить 11 і більше градусів тепла), дуже складно переконати людей, що космос поруч.
Яке відкриття ви зробили в сфері вашої діяльності?
Створення громадської організації «Кращий художник/The best artist» було не тільки гарною ідеєю, а й відіграло основоположну роль у розвитку української культури в контексті світової культури. Проект «Хата під стріхою» став як знахідкою, так і одкровенням.
Цитати: «Найлегшим у старті кар’єри були ідеї. А найскладнішим – їх втілення».
«Ти не маєш права бути слабким!»