Психолог-психотерапевт. Директор мережі реабілітаційних центрів для залежних людей
Освіта
Закінчив національний педагогічний університет імені В. О. Сухомлинського (магістр психології, спеціальність – викладач психології). Закінчив міжнародний університет імені Пилипа Орлика (магістр). Тренер НЛП, майстер НЛП, фахівець з Еріксоновського гіпнозу.
Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Моє покликання – психолог. Мені подобається допомагати людям. Я дуже люблю важкі випадки і безвихідні ситуації. Коли, здавалося б, у людини немає шансу на те, щоб змінити своє життя – для мене це виклик. У цьому ключі робота з залежними від хімічних речовин людьми мною сприймається як посил згори.
Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
У далекому 2006 році наркоманія досягла критичного рівня в Україні. Сотні тисяч молодих людей гинули від наркотиків. Вони та їхні родини виявлялися один на один з наркоманією і загальною байдужістю. У мене з’явилася ідея витягувати стільки, скільки зможу, і ті результати, які я побачив у перший рік своєї роботи, мене дуже захопили і надали мотивації. Потім з’явився другий центр, а з часом – третій.
З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
Є три речі, які є невід’ємною частиною будь-якого успішного проекту, на мій погляд:
• Віра в свою місію.
• Добре сформульована і мотивована мета.
• Заняття своєю улюбленою справою.
У моєму випадку – це робота з найскладнішими клієнтами.
Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Безумовно, максимальний успіх досягається тільки рухом вперед, незважаючи ні на що. Все мертве пливе завжди за течією, і лише тільки живе може мати вибір, куди і як йому плисти. Потрібно бути сміливим, гнучким і мудрим, тож рано чи пізно ви отримаєте найкращий результат.
Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
У своїй професійній сфері я хочу створити і впровадити багаторівневу систему профілактики та реабілітації залежних людей. А також у найближчому майбутньому в моїх планах є доопрацювання книги, яка відкриє всі нюанси, психологічні техніки та методики роботи з адиктивною поведінкою. Це буде професійна література, розрахована більшою мірою на психологів і лікарів.
Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Моменти, коли натхнення зменшується, бувають у всіх – це нормально. Я завжди знаю, заради чого великого роблю свою справу. І мене це повертає назад у стрій.
Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Безумовно, найбільш значима людина в ролі наставника – це Роберт Франклін П’юселік. Ця людина мене багато чому навчила. Ця людина своїм прикладом показує, як треба жити і досягати найкращого в житті.
Френк Пьюселік – президент компанії «Pucelik Consulting Group», бізнес-тренер зі світовим ім’ям, входить у ТОП-100 бізнес-тренерів США (за версією Інституту Організаційного Розвитку США), один з трьох засновників нейролінгвістичного програмування (НЛП), автор ряду книг з психології та десятка публікацій з управління персоналом, мотивації, роботи з інформацією. Він є професор кафедри міжособистісних відносин Університету Оклахоми, який консультує такі відомі бренди, як Coca-Cola та «Моршинська».
Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Найскладніше рішення заради своєї мети – це переїхати з міста в сільську місцевість і почати свою діяльність з реабілітації залежних.
Ваша доленосна подія в житті?
Їх так багато, що я навіть не знаю, котрій віддати пріоритет. Найперше, це переїзд із Києва до Одеси і народження в Одесі дочки, що і визначило, де я буду розвиватися. Ну і, безумовно, народження сина стало подією, після якої я просто зобов’язаний був стати успішною людиною, оскільки діти для мене – це найдорожче і найцінніше. Я дуже добре знаю, що батьківський авторитет і приклад є основою для світлого майбутнього будь-якої дитини.
Чим ви любите займатися у вільний час?
Вільний час я люблю проводити з дітьми. Постійно навчаюсь, але коли я відпочиваю, я відключаю телефон, і в цей момент для мене важливо насолодитися самотністю. Як правило, на самоті я відновлюю свою енергію.
Що ви цінуєте в людях найбільше?
У людях я найбільше ціную, коли вони відповідають за свої слова. Це викликає у мене до них довіру і повагу.
Який сценарій прийняття рішення вам найближчий: вирішувати швидко чи кілька разів все зважити і обдумати?
Зазвичай я приймаю рішення швидко, і у мене для цього є певні алгоритми. Усе залежить від рівня значущості самого рішення. Якщо це доленосна подія, то, безумовно, я буду обмірковувати і зважувати. А якщо мова йде про щось менш значиме, то я можу приймати спонтанні і швидкі рішення.
Що вас може вивести з себе?
Найбільше я реагую на несправедливість. Це мене зачіпає і бентежить.
Що було найлегшим у старті кар’єри (бізнесу)? А що найскладнішим?
Коли Юлій Цезар привів своє військо до Англії, він наказав підпалити всі кораблі, на яких вони припливли, для того щоб його воїни зрозуміли, що шляху назад більше немає.
Для мене було найлегшим на початку моєї кар’єри те, що у мене немає шляху назад. Я продав квартиру в Одесі, і після цього у мене не було шансу передумати. А найважче – це займатися саме залежними людьми. Цей бар’єр страху, чи у мене все задумане вийде, був найважчим.
Яке відкриття ви зробили в сфері вашої діяльності?
Я переконався в тому, що невдач не буває, а є всього лише зворотний зв’язок від життя. З будь-якої людини, як би вона низько не впала, можна зробити гідного члена нашого суспільства. Вони здатні змінюватися у будь-якому віці. Насправді найцінніше, чим володіє людина, це її час. Цінуйте кожну хвилину.