Художник-філософ, власниця мережі салонів краси «Mandala Beauty Club», власниця мережі студій засмаги «Mandala Solarium», засновник галереї закритого типу для інвесторів та колекціонерів, консультант у сфері мистецтв, президент Міжнародного благодійного фонду «Атлант».
Освіта
Закінчила Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана зі ступенем «магістр економічних наук».
З 2003 по 2008 рік проходила навчання в British Council Ukraine.
З 2014 року навчалася класичного живопису і сучасного мистецтва в приватних майстернях. У 2017 проходила навчання в Школі сучасних мистецтв.
Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Я ніколи не думала, що буду займатися «красивим бізнесом» і стану відомою художницею.
У шкільні роки відвідувала курси іноземних мов та активно займалася спортом. При чому спорт був не зовсім дівочий: я займалася Кудо (Дайдо-Джуку Карате До). Це гримуча суміш з айкідо, боротьби і «робочого» карате. А ближче до 9-го класу почала займатися ще й танцями. Усе це я робила абсолютно усвідомлено, оскільки планувала стати військовим перекладачем на службі в СБУ. Я готувалася жити в казармі, носити форму і працювати надалі на держ. службі. Тож салонами краси і не пахло на той час. Я пройшла попередню внутрішню атестацію ще за півроку до того, як повинні були оголосити бюджетні місця. Але щось пішло не так, і набору в мій рік вступу не було. У підсумку я поступила на економічний в КНЕУ. План життя був зруйнований, і мені потрібно було швидко адаптуватися до тієї ситуації, яка склалася. На першому курсі я відкрила свою школу танців, на другому курсі я працювала страховим агентом, на третьому курсі – в банку, а на четвертому – працювала бухгалтером у державному підприємстві і головним бухгалтером у приватній фірмі. Я дякую батькам, що всіляко підтримували мене у всіх моїх починаннях, хоча вони не хотіли, щоб я працювала під час навчання в університеті. Коли питання постало про те, що «на когось» я не хочу працювати, ми з мамою відкрили перший салон. А далі видалася можливість відокремитися від маминих салонів і почати займатися своїми брендами.
Моя кар’єра художника почалася з продажу картин. Друзі, друзі друзів, знайомі, незнайомі люди з інтернету почали цікавитися моїм мистецтвом, і мені вдалося успішно реалізовувати свої роботи. Далі пішли виставки, самовдосконалення, курси, групові проекти, навчання в майстернях художників. Згодом мої роботи набули не просто красивого візуального вигляду, а й філософського змісту. Я вкладаю в свої роботи ідеї соціального, політичного, економічного та екологічного характеру. Іду в ногу з часом, і навіть – трохи заглядаю в майбутнє. Поступово до мене почали звертатися за консультацією в сфері мистецтв, приходили в гості люди, які бажали продати свою творчу спадщину, колекціонери і люди, які мали намір інвестувати в мистецтво не тільки моє, а й інших художників. Так з’явилася галерея.
Я дуже чуттєва і гуманна людина. Мені властиве співчуття і бажання допомогти, ніколи не зможу черство стояти осторонь. Так з’явився Міжнародний благодійний фонд і можливість надавати допомогу людям, котрим вона необхідна. При цьому у мене завжди є час для сім’ї, занять творчістю, благодійністю і бізнесом, тому що я все це роблю із задоволенням!
Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме у цьому напрямку і чому?
За своєю суттю я творець. Так, я створила бренд «Samokhina Art», «Mandala Beauty Club», «Mandala Solarium» , а ще – свою галерею. Спорт виховав у мені дисципліну, завзятість і вміння прораховувати свої дії на кілька ходів наперед. Тому мені неважко розвивати кілька напрямків і отримувати від цього величезне задоволення.
Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Це ціла філософія дій. Якщо порівняти, чому я віддаю перевагу, то, звичайно, родина стоїть для мене на першому місці. Я змогла автоматизувати свій бізнес, що дозволяє мені бути хорошою мамою і дружиною.
Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Дисципліна і ще раз дисципліна! Без неї навіть повсякденне життя буде нагадувати гіпотезу молекулярного хаосу через відсутність кореляції між емоційними, фізичними, матеріальними здобутками. Далі – сміливість і завзятість. Ці якості дозволяють заявити про себе, свій бренд, свої діЇ і не тікати в кущі після першого ж зіткнення зі складнощами. І, звичайно ж, бажання досягти успіху!
Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Майбутнє – це дуже абстрактне, нестабільне і непередбачуване поняття. Я вважаю за краще жити тут і зараз, а не відкладати «гарну сукню» на майбутнє. І кожен день прописую собі цілі, які успішно виконую! Краще за все – приймати рішення відповідно до ситуації, що склалася. Саме тому в мої 27 я успішний художник, володію галереєю, мережею салонів краси і студій засмаги.
Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Ні. Таких моментів не буває. Якщо у мене щось не виходить, я не роблю крок назад. Я на час зупиняюся та аналізую, чому так вийшло, і продовжую рух вперед.
Хто для вас є найбільш значущою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Мої батьки, чоловік, діти. Кожен з них мене чомусь учить у цьому житті. Я захоплююся своїми батьками, котрі в 90-і переїхали з невеликого містечка Хабаровськ до столиці України. Котрі вистояли усі життєві падіння та злети і при цьому не давали мені відчути, що щось пішло не так. У мене було щасливе дитинство і постійна підтримка батьків. Я захоплююся своїм чоловіком! Він мудрий чоловік, він розуміє і підтримує мене в моєму прагненні розвиватися. Я захоплююся своїми дітьми! Вони вміють дивувати і вчать дивитися на життя по-іншому!
Ваша доленосна подія в житті?
Мабуть, переїзд в Україну. У Києві я пішла в садок, школу, інститут, і якщо б ми з батьками не переїхали тоді до Києва, не було б Тетяни Самохіної. Швидше за все, я б теж мала свій бізнес, сім’ю, план розвитку і стратегію прийняття рішень. Але це було б в іншій країні, в іншому соціумі і з іншими глядачами. А насправді, кожен день ми здійснюємо дії, які в подальшому впливають на наше майбутнє, оскільки цими діями ми закладаємо його фундамент. Про це варто пам’ятати і не зациклюватися на минулому, а отримувати з нього уроки – і йти далі.
Чим ви любите займатися у вільний час?
Створювати! Творити! Кожну вільну хвилину я намагаюся створювати позитивні емоції! Це і прогулянки, й ігри з дітьми, і подорожі, і створення картин або інсталяцій, і багато ще різних «і», які приносять задоволення!
Що ви цінуєте в людях найбільше?
Щирість, чесність, усвідомленість.
Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
У мене не буває складних рішень. Помилкові рішення приховують у собі помилкові мотиви. Складно — це помилково. Просто – це зростання. Я приймаю рішення відповідно до ситуації, що склалася без ілюзій, з максимальним аналізом та оцінкою ризиків.
Які книги вплинули на ваш світогляд?
«Sapiens», «Атлант розправив плечі», «48 законів влади», «Сила Каббали», «Государ», «Сміх шамана»
Що зробило вас сильною?
Життєвий досвід – найкращий учитель. Бере дорого, але пояснює дохідливо.