Тетяна Філіппова

Генеральний директор «Клініки Святої Катерини»

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
На сьогодні «Клініка Святої Катерини» охоплює весь спектр медичної допомоги при різних захворюваннях. В її структурі – Багатопрофільна Лікарня, найбільша на півдні України та унікальна для всієї національної сфери охорони здоров’я. Наша Служба швидкої медичної допомоги заслужила довіру величезної кількості пацієнтів: ми запровадили європейські стандарти надання екстреної та невідкладної допомоги і постійно вдосконалюємось. У багатопрофільній Поліклініці № 1 консультують кращі фахівці у 33 медичних напрямках, наші лікарі ведуть прийом дітей і дорослих. Ми займаємо провідні позиції на півдні України з лікування інфаркту міокарда за допомогою малотравматичного внутрішньосудинного доступу. Фахівці «Клініки Святої Катерини» щодня доводять, що в нашій країні можна розраховувати на якісний і сучасний медичний сервіс. Ми займаємося тим, що вміємо робити краще за всіх, – рятуємо життя і зберігаємо здоров’я. І кожен день розширюємо межі можливого.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Ми починали в 2003 році з кардіологічної «Клініки Святої Катерини». У той час медицина в Україні мала значне технологічне відставання від рівня розвинених країн. Клініка кардіології Святої Катерини була спільним українсько-болгарським проектом. Наша делегація вирушила до Софії для обміну досвідом. Ми побачили величезні можливості порятунку людського життя і високий рівень медичної допомоги, які надихнули на реалізацію власного проекту. Ми зробили те, що до нас вдавалося небагатьом, – створили Клініку, у якій об’єднали світовий досвід медицини та інноваційні технології, надали можливість талановитим українським лікарям вивчати досвід провідних фахівців і розвиватися в професії. У 2003 році ми створили в Одесі медичну клініку європейського рівня.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Мені пощастило, тому що мені не доводиться вибирати між роботою та особистим життям. Мій чоловік – лікар, і Клініка Святої Катерини для моєї сім’ї – це все наше життя. У мене щільний робочий графік, у роботі лікаря – теж безліч непередбачуваних моментів. Ми розуміємо одне одного, прагнемо оберігати і підтримувати в складні моменти. Коли видається вільна хвилинка, ми проводимо час разом у сімейному колі, подорожуємо, спілкуємося з друзями.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Щоб досягти успіху, важливо знайти свій шлях розвитку і не припиняти рух в обраному напрямку, постійно підвищувати компетентність і бути відкритим новому.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Зараз основні зусилля сконцентровані на тому, щоб розвивати «Клініку Святої Катерини». Перспективи сучасної медицини захоплюють дух, наука і технології творять чудеса. Ми є частиною цього процесу і навіть більш того – задаємо стандарти в медичній галузі України. Будемо продовжувати працювати, підтримуючи заявлений рівень медичних послуг, освоювати нові напрямки і складні технології, щоб допомагати людям.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Натхнення – це таке чудове відчуття, коли все виходить, інтуїція працює на відмінно, в потрібні моменти народжуються необхідні слова і знаходяться вирішення складних питань. Такі ситуації абсолютного збігу трапляються самі по собі не так часто, як хотілося б. Тому натхнення потрібно залучати. Мій рецепт для цього: не бійтеся невдачі, будьте допитливими, дозволяйте собі пробувати нове і трудіться – натхнення приходить лише до тих, хто не припиняє працювати.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Таких головних людей в моєму житті двоє – це мої батьки. У дитинстві їх добра сила не підпускала до мене дурість, ненависть, брехню. Я завжди без страху крокувала вперед, відкривала незвіданий світ і знала: що б не трапилося – мені завжди є куди повернутися.

Ваша доленосна подія в житті?
У професійній області – початок роботи в «Клініці Святої Катерини». Моя діяльність у сфері медичного менеджменту стала для мене своєрідною точкою відліку, відповіддю на питання, для чого потрібно було отримувати знання, витрачати сили та енергію на особистісний розвиток.
В особистому житті – народження сина. Ця важлива в моєму житті людина допомогла мені відкрити в собі такі якості, про які я навіть не підозрювала.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Книги і прогулянки берегом моря – коли в робочому графіку видається трохи вільного часу. У відпустці – люблю подорожувати, дізнаватися, як живуть люди в різних куточках світу. Особливий інтерес для мене представляє досвід інших країн у сфері медичного обслуговування та управління медичними проектами. Тому намагаюся не пропускати міжнародні зустрічі, присвячені цій темі.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Відкритість, щирість, надійність і професіоналізм.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Відкриття у 2018 році «Лікарні Святої Катерини». Запуск такого масштабного та інноваційного проекту став перевіркою професіоналізму всієї нашої команди, з якою ми впевнено впоралися.

Які книги вплинули на ваш світогляд?
Крім спеціальної літератури, мені дуже подобаються мемуари і книги-спогади про відомих людей – про тих, хто ставив перед собою великі цілі і досягав їх. Дуже цікаво дізнаватися нові історичні факти, спостерігати за життям неординарних особистостей і головне – таке читання надихає працювати над собою і своїм життям.

Секрет ефективного медичного менеджменту?
Сьогодні весь світ переживає революцію сервісу. Головним капіталом і цінністю не тільки особистих, а й ділових відносин стає довіра. Сфера медицини не є винятком. Секрет ефективності простий: все, що ми робимо, пройняте турботою про пацієнта. За картою пацієнта ми завжди бачимо окрему людину з її проблемою. Люди, які звертаються до нас, повинні бути впевнені, що можуть розраховувати на прогресивне лікування, максимальний ефект, високу якість сервісу і комфорт.

Як змінився ваш погляд на себе і на світ за останні 10-20 років?
За останні десятиліття життя стало більш інтенсивним і значно зросло інформаційне навантаження. Для керівника дуже важлива оперативність прийняття рішень. Доводиться весь час вчитися, щоб тримати руку на пульсі бізнес-ситуації. З іншого боку – світ став більш відкритим. І це стимулює обмін знаннями, дозволяє новим розробкам швидше проникати в життя. Я думаю, такий безперервний рух додає широти погляду, розвиває терпіння і вміння поважати різні точки зору.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Мене надихає і заряджає енергією свідомість того, що в Клініці ми допомагаємо зберігати і оберігати найцінніше – здоров’я, що наша діяльність є життєво важливою і необхідною для великої кількості людей.

Цитати: «Ми допомагаємо зберігати і оберігати найцінніше – здоров’я»
«Секрет ефективності простий: все, що ми робимо, пройняте турботою про пацієнта. За картою пацієнта ми завжди бачимо окрему людину з її проблемою»