Севда Фараджова

Дизайнер і майстер прикрас

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Я займаюся створенням прикрас з 2012 року. І була однією з перших на ринку України, хто розвивав нішу прикрас для волосся: корони, діадеми, тіари. Ось уже 3 роки є дизайнером прикрас бренду «Royal Family UA».
Я маю вищу юридичну освіту, але в створенні прикрас я абсолютно самоучка. Я ставила перед собою мету зробити конкретний дизайн прикраси, а потім шукала шляхи втілення в життя. Так я навчилася своїми руками робити прикраси. Моєю сильною стороною стало те, що я не дотримувалася правил, трансформувала і змішувала різні техніки. Майстри і аматори ручної роботи з різних країн почали просити у мене майстер класи зі створення прикрас.
Надзвичайно люблю свою роботу, отримую задоволення від того, що свої ідеї втілюю в прикраси і дарую радість людям. Щасливі очі жінок, коли вони одягають прикраси, – кращі мотиватори.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
У старших класах школи я мріяла стати дизайнером інтер’єру, але батьки переконали вступити на юридичний факультет. Ще під час навчання я почала захоплюватися створенням прикрас, а особливу увагу приділила прикрасам для волосся. Тоді на ринку України ця ніша не була розвинена, як зараз, і не мала такої популярності. Мені хотілося створювати все те, що неможливо було знайти і купити. Так я почала продумувати дизайни прикрас для волосся і з 2012 року створювала і продавала корони. Я починала це як хобі і не ставила за мету перетворювати це на бізнес. Я завантажувала в соцмережі фото своїх прикрас, щоб похвалитися друзям. Моя перша клієнтка побачила фото і запитала, чи можна купити ці прикраси. Вона ж і надихнула мене на створення перших корон. Як зараз пам’ятаю: перше замовлення відвозила на Одеську кіностудію і особисто передавала подрузі клієнтки.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Щоб приділити належну увагу сім’ї і досягти успіху в бізнесі, потрібно чітко прищепити навички тайм-менеджменту і навчитися делегувати.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Перш за все потрібно любити свою справу. А ще – вміти виділитися серед конкурентів. Постійно займатися саморозвитком і підвищенням кваліфікації у своїй і в суміжних областях (маркетинг), стежити за світовими трендами і якісно виконувати свою роботу.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Планую коронувати весь світ. Жарт. У планах – розвиватися, вдосконалюватися і стати впізнаваним світовим брендом у цій індустрії.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Натхнення мене не покидає, але не вистачає часу і сил, щоб втілити все задумане. Іноді настає прокрастинація, але в цей час потрібно дати собі можливість перепочити, набратися сил продовжувати працювати.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Я не ідеалізую людей і намагаюся розгледіти і навчитися найкращим якостям. Я вмію захоплюватися і радіти талантам та успіхам інших людей: це мене надихає.

Ваша доленосна подія в житті?
Доленосною в моєму житті було досить сумна подія: повна втрата зору і тривалий період реабілітації. Але завдяки цьому тепер я в прямому і переносному сенсі дивлюся на світ іншими очима, це зробило мене кращою.

Чим ви любите займатися у вільний час?
У «дуже» вільний час люблю читати і дивитися фільми, аналізувати і дискутувати потім про них в компанії цікавих людей.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
В людях ціную доброту, широкий кругозір, тактовність і почуття гумору.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Найскладнішим було перестати залежати від громадської думки і очікувань соціального схвалення. Зате всі страхи відходять після цього.

Які книги вплинули на ваш світогляд?
Усі прочитані книги так чи інакше залишають слід, але деякі виділю: «Життя Пі» Мартела, «Сто років самотності» Маркеса, «Маленький принц» Сент-Екзюпері і книги Ремарка.

Що зробило вас сильною?
Виховання і життєвий досвід, самовдосконалення.

Як змінився ваш погляд на себе за останні 10-20 років?
Я зрозуміла, що в житті все залежить від сприйняття: ми самі надаємо значення або знецінюємо і те, що відбувається, і те, що маємо.

Цитати: «Натхнення мене не покидає»
«Надзвичайно люблю свою роботу, отримую задоволення від того, що свої ідеї втілюю в прикраси і дарую радість людям. Щасливі очі жінок, коли вони одягають прикраси, – найкращі мотиватори»