Ольга Сумська

Відома українська актриса, телеведуча, Народна артистка України,

Красива, успішна та талановита, Ольга Сумська є зразком для наслідування для мільйонів українських жінок. Її біографія та шлях до успіху – чудовий приклад self-made woman.

Дитинство
Ольга народилася в 1966 році у Львові в родині акторів. Акторська династія Сумських відома на всю країну. Батьки багато часу проводили в театрі, тому залишали маленьку Олю зі старшою сестрою Наталкою. Наталія Сумська, до речі, теж взяла приклад з батьків та побудувала успішну акторську кар’єру. Дівчатка буквально виросли за кулісами, тому з майбутньою професією визначились дуже рано.
Акторський дебют Ольги відбувся у 5 років. Дівчинка зіграла у спектаклі «Дженні Герхарт» в Запорізькому українському драматичному театрі.
Ольга згадує, що в дитинстві була «гидким каченям». За її словами, вона соромилась свого високого зросту і часто сутулилась. Окрім того, в Ольги був поганий зір, тому гарненьке обличчя дівчинки прикривали величезні окуляри, що не додавало їй привабливості.
«Десь у 16 років я була справжнім гидким каченям. Величезні окуляри, височенна, вища за всіх у класі, зсутулена завжди. Я не знала про себе нічого. Тільки потім, коли я вступила до театрального, педагоги відкрили мені очі», – згадує акторка.

Театр та кіно
Після школи Ольга Сумська вступила на акторський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого. Свою першу роль в кіно дівчина отримала ще на першому курсі. 17-річна Ольга зіграла у «Вечорах на хуторі біля Диканьки» одразу три ролі: Панночки, Сотниківни та Музи. Її партнерами на знімальному майданчику стали такі визнані майстри, як О. Янковський, М. Бурляєв та Н. Крачковська.
На другому році навчання Сумську прийняли в трупу театру російської драми імені Лесі Українки, у складі якого вона пропрацює багато років. Там Ользі майже одразу почали довіряти головні ролі в найпопулярніших виставах – «Ревізор», «Дама без камелій», «Самогубець», «Шалені гроші», «Сон в літню ніч».
Працюючи в театрі, Ольга не забувала і про кінокар’єру. Критики схвально оцінили її участь у стрічці «За покликом серця» та біографічній картині «І в звуках пам’ять відгукнеться». На початку 90-х молода акторка отримала престижну в СРСР премію «Сузір’я-94» в номінації «Найкраща жіноча роль». Відзнаку Ольга заслужила завдяки блискучій грі у фільмі «Голос трави».
Знаковою в кінокар’єрі Сумської-молодшої стала головна роль в серіалі «Роксолана – полонянка султана». Роль красуні Насті Лісовської, яка стала наложницею турецького Султана Сулеймана. Врода та акторська майстерність Ольги підкорили серця глядачів і зробили її народною улюбленицею.
Фільмографія актриси досить велика. У ній безліч назв серіалів і різних картин, знятих як в Україні, так і за кордоном. Серед найбільш помітних робіт в кінематографі – детектив «Таємниця «Святого Патріка»», біографічна стрічка «Утьосов. Пісня довжиною в життя», драма «Дні надії».

Телебачення
Крім кар’єри в кіно, Сумська спробувала себе і на телебаченні. У 1997 році вона стала ведучою популярної програми «Імперія кіно», що виходила в ефірі каналу «1+1». У 2006 році актриса взяла участь в українській версії проекту «Танці з зірками». У 2009 – ведуча програм «Ранок з «Інтером» та «Місце зустрічі» на талеканалі «Інтер».
З 2011 року Ольга очолює Київський міжнародний кінофестиваль, змінивши засновника цього форуму Богдана Ступку.