Ольга Сурженко

Економіст, директор БЦ «Hitech Park Odessa»

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Директор БЦ «Hitech Park Odessa», журналіст продюсерської компанії «Kozyr Digital», волонтер благодійного фонду «Берегиня Життя».
У мене завжди був хист до створення чогось особливого. Коли ми добудували наш бізнес-центр «Hitech Park Odessa», його майже весь заповнили IT- компанії. Таким чином, вдалося створити такий собі острівець «Силіконової долини» у центрі міста. Але цього для мене виявилось мало. Мою творчу натуру не задовольнило будівництво та керування бізнес-центром. Я не захотіла на цьому зупинятись, тому прийняла рішення продовжувати паралельно ще журналістську діяльність.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Мені завжди було цікаво перетворювати звичайні речі та події на щось особливе. Саме тому я завжди з ентузіазмом бралася за нові ідеї. Не можу сказати, що не було страшно, але мене завжди підтримувала сім’я. Саме тому все вдавалось.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Потрібно бути чесною, відвертою, самовідданою та люблячою людиною. Особливо по відношенню до своїх близьких, до родини. Рідні люди завжди підтримають та допоможуть подолати будь-які перешкоди.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Самовіддача, старанність та любов до того, чим займаєшся.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Я дуже хочу, щоб у мене залишались можливість та бажання допомагати людям. Допомагати будь-чим: коштами, порадами, підтримкою.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Звичайно, у кожного в житті є важкі хвилини. Особисто мені неймовірно поталанило з сім’єю та з оточенням взагалі. Я, як жінка, просто прошу підтримки у близьких, і вони ніколи в ній не відмовляють.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Я не можу виділити якусь одну людину, у різних галузях – різі люди. Але батько і старший брат завжди були для мене еталонами мудрості, внутрішньої сили та розуму. Я багато в них навчилася і дуже за це вдячна.

Ваша доленосна подія в житті?
Народження дитини. Саме після цього я зрозуміла, що вже не маю права по помилку. І якщо я хочу, щоб моя дитина була вихованою, освіченою, кмітливою, цілеспрямованою та щасливою, то я маю показувати це на власному прикладі.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Я обожнюю займатись спортом. Це наповнює мене енергією, звільняє голову від неприємних думок, допомагає відпочити та відновити сили. Дуже люблю подорожувати, відкривати для себе нові країни, міста, знайомитися з іншими культурами, іншим менталітетом.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Ціную щирість, відвертість, вірність та доброту. Для мене особисто це дуже важливі якості.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Будь-яке рішення, для прийняття якого потрібно було вийти із зони комфорту. Але досвід показує, що саме ці рішення були найвдалішими у житті.

Які книги вплинули на ваш світогляд?
Я з дитинства любила класичну літературу і завжди, коли читала, асоціювала себе з героями книжок. З сучасної літератури мене найбільше вразила книга Олександра Граца під назвою «Історія для Ельзи».

Що зробило вас сильною?
Поразки, які були у житті. Проблеми, з якими довелося стикатись на своєму шляху. Розуміння того, що немає проблем, які неможливо вирішити.

Як змінився ваш погляд на себе і на світ за останні 10-20 років?
Найголовніше, як на мене, – це розуміння того, що за все, що відбувається у моєму житті, відповідальна тільки я.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Віра та підтримка моїх близьких. А ще – мої мрії… Я ніколи не втрачаю здатності мріяти, і вважаю це неймовірним щастям.