Олена Душечкіна

Засновниця компанії «Dushka»

Що вас надихає щодня йти вперед?
Точно можу сказати, що це моя сім’я і мої діти. Я починала свою справу відразу після того, як народила першу дитину. Тепер у мене троє дітей, ми – багатодітна сім’я. І саме сім’я надихає мене кожен день!

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Засновниця компанії «Dushka» – натуральна косметика ручної роботи.
«Dushka» займається виробництвом і продажем натуральної косметики ручної роботи. Мені хотілося зробити щось своїми руками – корисне, красиве, привабливе, користуватися не просто красивою косметикою, яка смачно пахне, але і створена з натуральних, корисних інгредієнтів. Саме тому я почала займатися приготуванням натуральної косметики і вкладати в неї душу, щоб частинку тепла можна було передати покупцям, їх рідним і близьким.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Мені дуже подобалося те, чим я займаюся, і не тільки мені – моїм рідним і знайомим дуже сподобалася моя косметика – і зовнішній вигляд, і її дія. Найперші одеські handmade-фестивалі закінчилися для нас великим успіхом – ми продали всю продукцію, яку приготували. І коли я побачила реакцію на мою косметику і, в підсумку, порожню вітрину, надихнулася ще більше і точно зрозуміла, що треба рухатися далі.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Іноді це буває дійсно складно. Особливо складно було спочатку, коли ми тільки починали. Але нам дуже допомагають няні, і зараз можна дозволити собі проводити більше часу з дітьми – у нас уже велика команда відмінних фахівців, і ми завжди на зв’язку, добре, що в століття технологій це дуже просто зробити.

Якими якостями, навичками треба володіти, щоб домогтися успіху?
Думаю, найважливіше – це любов до своєї справи, цілеспрямованість і віра в себе, яку часто складно підтримувати, але в такі моменти на допомогу приходять рідні. Навчитися можна багато чому, завжди можна спитати поради, але головне – не зупинятися.

Яких цілей ви ходите домогтися в майбутньому?
Я б хотіла, щоб «Dushka» була відома в усьому світі (як мінімум, у всій Європі) як якісна натуральна косметика ручної роботи з Одеси.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Звичайно, було, і не раз! Мене завжди підтримувала сім’я, особливо мій чоловік. Думаю, «Dushka» не була б такою, якби він з самого початку не повірив в мої сили і не переконав у тому, що все можливо, навіть якщо ти багато чого не знаєш і боїшся.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Як такого наставника назвати складно, але я в цілому дуже захоплююся людьми, які багато чого досягли. Історії їхнього успіху, старань, становлення бізнесу дуже надихають мене – і мені теж хотілося б бути тією людиною, яка може постійно йти вперед і надихати.

Ваша доленосна подія в житті?
Напевно, це зустріч з моїм чоловіком – він подарував мені дітей, віру в себе та успіх моєї справи і назву для компанії. «Dushka» – похідне від нашого прізвища Душечкіна.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Зараз я в основному проводжу його з дітьми. В цілому, мені подобається подорожувати, відпочивати з друзями і рідними – ми любимо влаштовувати домашні посиденьки. Дуже люблю в’язати – в останні півроку це моє хобі номер один. Я навіть замислююся над тим, щоб перетворити його з захоплення у ще один бізнес.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Наполегливість, цілеспрямованість, креативність – мені подобаються люди, які йдуть до своєї мети і не бояться експериментувати і ризикувати.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Складно сказати. Всі рішення по життю давалися мені досить легко. Сподіваюся, так буде і далі.

Які книги вплинули на ваш світогляд?
Не можу назвати конкретні книги. Швидше, на мене більше впливали вчинки оточуючих людей, успішні приклади бізнесу, реальні ситуації з життя.

Що зробило вас сильною?
Напевно, дві речі. Становлення і розвиток компанії – ми починали з самого нуля, і це дало великий досвід і потребували багато сил. І мій син – за шість років ми з ним пройшли через багато: лікарні, сльози, нерви, страх. Заради дитини ти зобов’язаний бути сильним.

Як змінився ваш погляд на себе за останні 10-20 років?
Швидше, за 10 років – це період мого життя з повноліття. Я зрозуміла, що хочу займатися своєю справою, дарувати людям якісний український продукт і позитивні емоції. Тепер я усвідомлюю, що це не казка і не маркетинговий хід, а реальний бізнес, який може існувати і приносити людям радість. І головне – я зрозуміла, що потрібно завжди вірити в себе і свої сили, пробувати, ризикувати, вчитися новому, і тоді все вийде.

Цитати: «Подобається те, чим я займаюся»
«Найважливіше – це любов до своєї справи, цілеспрямованість і віра в себе. Навчитися можна багато чому, завжди можна спитати поради, але головне – не зупинятися»