Олена Друма

Психолог міжнародного рівня, автор книги «Ти – сама собі психолог», автор унікальної щоденної газети «Щоденник саморозвитку»

Освіта.
Диплом ПНПУ ім. Ушинського (магістр).
Диплом МДІ (1-й ступінь гештальт-терапії).
Дипломи безлічі закритих навчань і тренінгів.
Дипломи про підвищення кваліфікації.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Результати. Коли я бачу відгуки клієнтів, їх віддачу і палаючі очі, коли помічаю особистісний ріст своєї команди і свій власний – ось тоді я надихаюся на рух. Існує думка, і це в принципі дійсно так, що психологи – це процесники, а я націлена на результат, тому що саме він дає людині мотивацію, сили, натхнення рухатися вперед і досягати своїх цілей.

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Моя компанія – це освітній проект для тих, у кого вже все є, але хто хоче ще краще. Функціонуємо через блог в інстаграмі, хоч я і не вважаю себе блогером в загальноприйнятому сенсі цього слова, тому що ділюся корисною і потрібною інформацією на найважливіші жіночі теми, але не заробляю на рекламі і колабораціях.
Щоб розвивати свій проект і нести в маси вічне і достатнє, були запущені й активно розвиваються 2 онлайн-курси – «PROкачай себе» і «Money Space. PRO життя в достатку».
«PROкачай себе» – це онлайн-курс про тут і зараз, про спокійне вчора і щасливе завтра. Курс допоможе не перейматися минулим, налагодити контакт з батьками, затягнути дитячі рани, не думати про попередні відносини, не гризти себе образами і не бояться того, що чекає попереду. Він допомагає набути впевненості в собі, підняти самооцінку і полюбити себе, навчитися бути в моменті і просто відчувати себе щасливою.
«Money Space. PRO життя в достатку» – цей онлайн-курс про гроші і те, як отримувати все і відразу, як не блокувати свій успіх і достаток, брати від життя по максимуму і не боятися, що наврочать. Про удачу, можливості, впевненість у собі, достаток усього, чого тільки хочеться в житті – грошей, емоцій, почуттів, подарунків, визнання, щастя, успіху тощо.
А тепер уявіть собі моїх клієнток після проходження курсів – у них горять очі, вони привертають увагу, у них все виходить, вони реалізуються без оглядки на чужу думку… І бачачи все це, розуміючи все це, я точно знаю, чому працюю, для чого це роблю і навіщо розвиваю один з кращих психологічних проектів в СНД – щоб жінки просто-напросто були щасливими. У тому житті, з тим чоловіком, на тій роботі і в тій точці, в якій вони самі хочуть бути.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Коли мені було 13 років, мама подарувала мені книгу Дейла Карнегі, і це стало визначальною подією. Я зрозуміла, що психологія – це те, чим я хочу займатися, у чому хочу відбутися і що вона – моє призначення. Навіть у підлітковому віці я прагнула розвиватися в психології – читала книги пачками, ходила на навчання і тренінги. Пам’ятаю, як доводилося вмовляти організаторів, щоб мені дозволили брати участь, уявляєте?

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Балансувати. Дуже грамотно й акуратно балансувати, чесно зізнавшись собі у власних пріоритетах. І планувати, обов’язково планувати робочий час, де ти бізнес-леді, і час з сім’єю, де ти дружина і мама. Мені допомагають в цьому кілька підходів – делегування, квадрат Ейзенхауера, правило Парето, не намагаюся бути всім для всіх, багато завдань роблю паралельно, ну…і з’їдаю жабу на сніданок.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Найголовніше – це проактивна життєва позиція, тому що під сидячу нижню точку тіла долар не тече. Якщо подивитися на мене, то я завжди в русі і в потоці – прагну все швидше, все вище і все сильніше. Звичайно ж, ще важлива цілеспрямованість, чуйність, любов до своєї справи… Знаєте, можна перераховувати дуже довго, але в основі, на мій погляд, – постійний розвиток і вміння використовувати ресурси, як свої внутрішні, так і ті, що знаходяться навколо. Ти не можеш все знати, вміти і встигати – нереально. Але ти можеш побачити в співробітника талант і розвинути його, можеш делегувати щось, а сама пройти навчання, яке так важливе.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Реалізувати місію своєї компанії, котру описала вище. І виростити сина гідним чоловіком.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Ні, такого не буває, тому що я знаю свої можливості і потенціал. Але натхнення все ж іноді вислизає, ну а як інакше? Оскільки моя робота пов’язана з творчістю, з розкриттям досить ємних і вагомих тем, з харизмою і внутрішнім посилом так, щоб було легко про складне і з гумором про сумне, – муза важлива. І коли вона покидає, я сідаю в машину, вмикаю музику голосніше, їду в улюблену кав’ярню за обожнюваним лате, співаю пісні, об’їжджаю сокровенні місця в місті, насолоджуюся морем з набережної і просто пускаю думки в політ. Працює? Ще й як!

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
У мене немає такої людини, але в кожній сфері є той, з кого я беру приклад – у бізнесі це одна людина, у психології – інша. Я не створюю собі кумирів, але надихаюся успіхами яскравих людей, чиї професійні та особистісні досягнення в моїй картині світу визнані та оцінені по достоїнству.

Ваша доленосна подія в житті?
Я вважаю, що кожен день є доленосним, бо приймаючи те чи інше рішення, ми визначаємо свою подальшу долю.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Гуляти з сином, зустрічатися з подругами, ходити в кіно, милуватися морем… Найзвичайнісінькі радості, які багато хто не здатен цінувати, але які приносять просте людське щастя. В принципі, саме тому я і запустила тренд # будьвмоменте – щоб людина незалежно від обставин і ситуацій могла насолоджуватися тим, що у неї є.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Щирість, доброту і професіоналізм у своїй справі.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Я кожен день приймаю найрізноманітніші рішення – від подальшого розвитку своєї компанії до звільнення співробітника, від ребрендингу до згоди на майстер-клас в Лондоні… По суті, будь-яке рішення складно прийняти, тому що завжди є те, що людина відкидає, а це лякає дуже багатьох і усуває їх від відповіді і точки в тому чи іншому питанні.

Які книги вплинули на ваш світогляд?
На мій світогляд вплинули багато книги, наприклад:
Пауло Коельо «Алхімік» – цю книгу я перечитувала три рази, і кожен раз вона розкривається з нового боку, з більш глибокого і сильного;
Маргарет Мітчелл «Віднесені вітром»;
Джейн Остін «Гордість і упередження»;
Анн і Серж Голон «Анжеліка».

Що зробило вас сильною?
Я не вважаю себе сильною людиною – напевно, я важко переношу прикрощі та невдачі, але моя орієнтованість на результат допомагає досягати, творити, запам’ятовуватися.

Як змінився ваш погляд на себе і на світ за останні 10-20 років?
За останні 10 років я зрозуміла, що наявність целюліту не має значення в житті, що неважливе число падінь – важливо, скільки разів ти після них встала. А ще я навчилася фільтрувати людей, які приходять в моє життя, тому що негативне оточення не тільки нерви витягує, а й гальмує розвиток.