Ніколоз Гугешашвілі

Президент грузинської діаспори в Україні, бізнесмен, громадський діяч.

Розкажіть про свою компанію (виді діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Я зайнятий в різних сферах бізнесу, але мені приємніше поговорити про соціальну частину своєї діяльності. Я очолюю громадську організацію «Грузинська діаспора в Україні», яка націлена на зміцнення і поглиблення існуючих зв’язків між Грузією і Україною. За підтримки українського уряду ми традиційно проводимо масштабний культурний захід – День незалежності Грузії в Україні. Щороку захід проходить масштабно зі спеціально запрошеними гостями з Грузії, в тому числі відомого державного балету «Сухішвалі», відомих співаків та діячів культури. Для мене це не тільки святкування Дня незалежності, це презентація грузинської культури, грузинського продукту, бізнесу, туризму, грузинської кухні і грузинського вина. Під час цих заходів було реалізовано багато успішних грузино-українських проектів в напрямку бізнесу. Метою нашої організації є лобіювання інтересів грузинського народу, що проживає в Україні. Ми також витрачаємо багато часу на побудову архітектури відносин між двома країнами.

Які обставини допомогли Вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Все своє життя я був зайнятий бізнесом, це те, що у мене виходить найкраще. Це не те, що приходить з досвідом, це характер. Коли я став впізнаваним серед земляків, вони почали звертатися до мене зі своїми проблемами, ідеями. Так я зрозумів, що потрібно створити організацію, яка б об’єднувала грузинів з усієї України. Мета була зрозуміла – потрібно допомагати, вирішувати, реформувати, адаптувати, підтримувати. Нашій організації всього 4 роки, але вона настільки ефективна, що ми ділимося досвідом з іншими діаспорами по всьому світу.

З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
З цілеспрямованості. Визначитися з бажаннями. Людина повинна точно знати, чого вона хоче, а потім намітити шлях і стратегію до своєї мети.

Якими якостями, навичками потрібно володіти щоб домогтися успіху?
Чітка мета, правильна стратегія і непохитність.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Моя мета – зміцнити грузино-українські відносини, вивести культурно-економічні зв’язки двох народів на більш високий і тісний рівень.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, в свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Стикаючись з життєвими труднощами, я ніколи не здавався. Навпаки, в такі моменти я мобілізую всі сили і включаю особливий режим, який допомагає мені боротися ще сильніше, не втомлюючись. Тут головне пам’ятати про відповідальність: коли ви знаєте, що за вашою спиною ваші близькі, сім’я, друзі, люди якими ви дорожите, то ви не маєте права здаватися.

Хто для вас є найбільш значущим людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Я часто на життєвому шляху зустрічаюся з особистостями, від яких можна чогось навчитися, перейняти знання, досвід.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
«Ніколи, ніколи, ніколи, ніколи не здавайся!», — це слова Вінстона Черчилля. Керуючись цим принципом, я можу прийняти будь-яке важке рішення.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Я навіть не знаю, що таке вільний час. Якщо мається на увазі позаробочий час, то коли я закінчую роботу – я тренуюся, проводжу час з близькими людьми. Якщо я перебуваю в спокійній обстановці, то читаю і знайомлюся з досягненнями сучасної науки, винаходами.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Для мене важливо мати гідність, принципи, свою власну думку, боротися і битися за свої ідеали. Мені подобаються люди, які працюють над собою, намагаються рости фізично і духовно. Подобаються чесні і справедливі люди, які не тримають зла в серці.

Який сценарій прийняття рішення вам найближче: вирішувати швидко або кілька разів все зважити і обдумати?
Звичайно, хотілося б, щоб завжди було більше часу для аналізу і роздумів. Так можна було б уникнути помилок. У мене є одне правило: ніколи не приймаю рішення, коли злюся. Намагаюся залишатися з собою наодинці, проаналізувати все, щоб прийняти правильне, справедливе, і гідне рішення.

Що вас може вивести з себе?
Я ніколи не показую свої емоції і навіть якщо злюся, тверезо аналізую ситуацію і причини свого гніву. Або йду в зал.

Що було найлегшим в старті кар’єри (бізнесу)? А що найскладнішим?
Я ніколи не отримував нічого на блюдечку. Я вірю, що принесене вітром вітер же й віднесе. Тобто те, що легко дісталося, також легко і втратиться.

Яке відкриття ви зробили в сфері вашої діяльності?
Я виявив, що у грузино-українських відносин є великий потенціал і перспективи, які поки ще не реалізовані.

Цитати: «Моя мета – зміцнити грузино-українські відносини»
«Нашій організації всього 4 роки, але вона настільки ефективна, що ми ділимося досвідом з іншими діаспорами по всьому світу»