Наталія Шелепницька

Співачка, актриса, народна артистка України

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?

Я співачка, актриса, професор вокалу, і роботу свою дуже люблю.
Вдячна Богові за безцінний дар, який він дав мені, – за голос. А також я дякую батькам, які вчасно помітили мій талант і спрямували мене у правильному напрямку. Ще зовсім маленькою дівчинкою, у 5-6 років, я вже давала сімейні концерти, зуміла розчулити слухачів своїм виступом у дитячому садочку, виконуючи пісню «Тумани, тумани, верніть мою маму». Донині пам’ятаю цей виступ: святковий концерт до дня «8 Березня», повна зала людей. Я співаю цю драматичну пісню і бачу, що всі люди плачуть. І зараз мені дивно, чому вихователі в садочку дали виконувати на святковому концерті таку драматичну пісню маленькій дівчинці.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?

Усе своє життя я присвятила музиці. Навчаючись у школі, брала участь у всіх конкурсах і фестивалях, на яких отримувала Гран-прі і призові місця. Викладачі у музичній школі завжди мене наставляли, що я неодмінно повинна займатися тільки музикою – і мені це теж дуже подобалося. Хоча іноді в дитячі роки мріялось бути лікарем, рятувати життя, допомагати людям. Зрештою, я і стала лікарем – але людських душ. Мені надзвичайно приємно, що моя творчість подобається людям, що мій голос позитивно впливає на їх фізичний та емоційний стан. Я намагатимуся ще більше працювати, щоб дарувати людям радість і виконувати своє призначення на землі.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?

Щоб досягти успіху в кар’єрі, а також побудувати міцну, щасливу родину, потрібно дуже багато працювати, не шкодуючи себе. Незважаючи на свій щільний графік (концерти, гастролі, ефіри, інтерв’ю, студійна робота, професорсько-викладацька робота, громадська робота), я максимально намагаюся приділяти увагу сім’ї. Із задоволенням готую смачні обіди і вечері для своєї родини та друзів, які люблять бувати у мене в гостях. І отримую від цього велике задоволення.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб досягти успіху?

Перш за все – необхідно бути цілеспрямованим, працьовитим, організованим, наполегливим. Усім серцем любити свою роботу, ставити цілі – і впевнено іти до своєї мети. Звісно, професійна діяльність повинна приносити матеріальну винагороду, але якщо людина готова виконувати свою роботу навіть без платні, це свідчить про те, що вибір професії – правильний.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
У мене дуже багато планів і задумів, які я хочу реалізувати. Це стосується і творчого напрямку, і педагогічної діяльності.
Зараз наполегливо працюю над підготовкою фестивалю класичної музики, який заплановано на червень 2019 року. Це буде дивовижне свято, що поєднає більше 300 музикантів, котрі увійдуть до одного великого зведеного оркестру, а також солістів, інструменталістів України та світових зірок.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Ні, у мене не буває таких моментів. Безмежно люблю свою професію і вірю в те, що я роблю. Я більше 25 років на професійній сцені, і тому я не маю права сумніватися у своєму виборі.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?

Я із задоволенням дослухаюся до порад чи побажань моєї родини, моїх батьків, друзів, колег. Не дивлячись на те, що я вже досягла чималих успіхів у своїй кар’єрі, я маю велику приємність бувати на концертах видатних співаків, музикантів, у яких я можу чомусь навчитися, відкрити для себе щось нове або зробити висновки, як не потрібно робити.

Ваша доленосна подія в житті?

Зустріч з великою співачкою, народною артисткою України Євгенією Семенівною Мірошниченко стала для мене доленосною. Коли я була зовсім маленькою дівчинкою, то заслуховувалася чарівним співом неперевершеної Євгенії Семенівни по радіо та на платівках. Моя мама говорила: «Доню, якби ти коли-небудь могла так співати, як Євгенія Семенівна…» Мамині слова стали пророчими. Через роки, на днях Французької культури у Києві, я зустрілася з видатною співачкою. Після мого виступу вона до мене підійшла і сказала: «Дитинко, ти не тільки красунечка, але й прекрасно співаєш! Приходь до мене в клас». Ці слова дзвонами прозвучали у моїх вухах. Звісно, я не заставила на себе довго чекати – вже наступного дня з великим хвилюванням та сподіваннями і надіями я бігла в клас № 20 Національної музичної академії, де викладала вокал велика співачка. Так я вступила до Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського у клас Євгенії Мірошниченко, де закінчила основний курс – як оперна і камерна співачка, а також аспірантуру.
Хочеться згадати ще одну доленосну зустріч – зустріч із Лучано Паваротті. У 2005 році всесвітньо відомий співак приїхав до Києва з концертом. У Національній філармонії України проходили репетиції концерту Маестро у супроводі Національного симфонічного оркестру. І мені випала честь заспівати в дуеті з легендою оперної сцени «Застольну» з опери «Травіата» Дж. Верді.
Не передати, які емоції я відчула: і хвилювання, і захоплення великим співаком, і подяку Богу за цю прекрасну зустріч, яка остаточно переконала мене у виборі професії.

Чим ви любите займатися у вільний час?

У вільний час, якого у мене буває дуже мало, люблю читати, слухати музику, займатися спортом, проводити час зі своєю родиною та друзями.

Що ви цінуєте в людях найбільше?

Чесність, порядність, доброту, щирість, вірність, інтелігентність.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?

До вступу у Національну музичну академію я була солісткою Ансамблю «Синевір» при Муніципальному оркестрі. Ми багато концертували Україною та Європою, був щільний графік роботи. Після вступу в консерваторію Євгенія Семенівна категорично заборонила концертувати, тому що вважала, що студентка 1-го курсу повинна наполегливо займатися, опановувати академічний, оперний репертуар і не витрачати свій час на концерти і гастролі. І мені довелося звільнитися з роботи. Це було непросте рішення, але іншого вибору у мене не було.

Які книги вплинули на ваш світогляд?

З великим захопленням читала книгу про Олександра Македонського «Таїс Афінська» Івана Єфремова, «Леді- Бренди» та «Люди-Бренди» Олени Рог.

Що зробило вас сильною?

Сильною мене зробило народження сина Андрія у 18-річному віці. З юної дівчини я стала дорослою, відповідальною, сильною, впевненою жінкою. Оскільки народження дитини – це велика відповідальність за здоров’я, безпеку, виховання нового життя, і я розуміла, що не маю права на помилку.

Як змінився ваш погляд на себе і на світ за останні 10-20 років?

За останні 20 років мого життя відчуваю, що дуже змінилася. Якщо в юному віці більше керувалася емоціями, то зараз я намагаюся керуватися розумом, досвідом, життєвою мудрістю. Стала більш виваженою, розсудливою, поміркованою. Дивлюся на життя філософськи. Намагаюся жити за трактатами східної філософії: «Не сердитися», «Не хвилюватися», «Не ображатися», «Жити з великою вдячністю за все», «Належним чином виконувати свою роботу», «Ставитися з великим добром і любов’ю до всього живого».

Що вас надихає щодня йти вперед?

Наснагу іти вперед і не зупинятися на досягнутому дають моя родина, прихильники моєї творчості. Мені постійно хочеться ще більше працювати, вдосконалюватися, якісно робити свою роботу, щоб приносити їм радість і задоволення. Я щаслива, якщо хоч одна людина, послухавши мій спів і голос, посміхається і каже, що недаремно живе на цій землі, бо чує таку музику. Коли люди надсилають мені листи з подякою за мою творчість і з нетерпінням чекають наступних зустрічей на моїх концертах – це найбільший стимул рухатися тільки вперед. Дякую Богові за те, що живу і що можу дарувати людям щастя.

Цитати: «Вдячна Богові за голос»
«Безмежно люблю свою професію і вірю в те, що я роблю».