Костянтин Лєонтьєв

Підприємець, голова оргкомітету Odessa Fashion Day (OFD)

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Підприємець, голова організаційного комітету Odessa Fashion Day (OFD), президент громадської організації Odessa Fashion Union, співвласник українського бренду KEKA, а також керівник одеського філіалу рекламного холдингу «Мегаполіс».
Проектом OFD я займаюсь з 20 лютого 2010 року. На даний час готуємось до 19-го сезону, який відбудеться у квітні. Ми є офіційними стратегічними партнерами Ukrainian Fashion Week в регіоні, організуємо конкурс молодих дизайнерів «Погляд у майбутнє».
Ми просуваємо, підтримуємо, надаємо консалтинг дизайнерам-початківцям та вже існуючим українським брендам. Підвищуємо їх упізнаваність на ринку Одеського регіону і просуваємо їх далеко за його межі.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
У 2008 році я переїхав до Одеси після 9 років життя у Києві і почав активно займатися управлінням, консалтингом в індустрії моди та краси, очолював декілька салонів, був PR-директором Maristella на самому початку. І, можна казати, що просування українських дизайнерів, організація показів у 2008-2009 роках — це був рекламний хід для залучення нових клієнтів до мережі салонів. У даному випадку пропозиція створила попит, і одеська аудиторія почала цікавитись українськими дизайнерами, яких ми привозили зі столиці.
Проект OFD існує вже 10 років, тож зараз, я можу сміливо казати, що саме завдяки йому почався активний рух, збільшується кількість молодих дизайнерів, з’являються нові бренди, відкриваються курси.

З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
Як мінімум – з ідеї і мрії. А вже цю ідею треба покласти на папір, створити гарний бізнес-план і покращувати його протягом розвитку: постійно вдосконалювати і пристосовувати до обставин шляхом проб і помилок.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Однозначно, це — цілеспрямованість, а також — стратегічне мислення, впертість, наполегливість, віра в ту ідею, той продукт, який ти створюєш.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Мої цілі пов’язані не тільки з моєю підприємницькою діяльністю, але ще і з роботою на посту керівника одеського філіалу рекламного холдингу «Мегаполіс» останні 5 років. Треба досягти вищого ступеня в піраміді Маслоу. Треба самореалізуватись, здобути визнання не тільки в Південному регіоні, але і далеко за його межами, отримати певний фідбек від усіх своїх вкладень.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Як і з кожною творчою людиною — зі мною це інколи трапляється. На це може вплинути безліч факторів. Але мені достатньо випити чашку смачної кави, поговорити з самим собою, поміркувати — і все минає.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
На певних етапах мого життя мені допомагали і були для мене опорою різні люди. Першою людиною, яка в мене повірила ще в далекому 2003 році і взяла мене, молодого 23-річного хлопця, на пост директора міжнародного освітнього центру в Києві, була Олена Соломка. Авжеж, це мої мама і тато, а також керівники різних сфер бізнесу, з якими мені доводилося зіштовхуватися.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Кожен раз, коли трапляються зміни векторів, переломні моменти, коли треба завершити якусь справу, щоб розпочати щось нове, більш грандіозне.

Ваша доленосна подія в житті?
У кожного з нас є одразу декілька таких подій. Для мене, мабуть, найважливішою подією стала така собі «помилка». У 2008 році, знаходячись в Києві, я випадково переплутав і відправив резюме в компанію, яка знаходилась в Одесі. Таким чином, випадково я повернувся в своє рідне місто з набагато кращими пропозиціями.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Я люблю відкритість, чесність, відданість життєвим установкам і цілям. Ненавиджу подвійні стандарти, лукавість. Людяні якості для мене — понад усе.

Який сценарій прийняття рішення вам найближчий: вирішувати швидко чи кілька разів все зважити і обдумати?
Я будь-які рішення приймаю достатньо швидко. Але в бізнесі не можна дозволити собі робити необдумані речі — тому я намагаюсь чітко все спланувати в найкоротші терміни часу.

Цитата: «Я люблю відкритість, чесність, відданість життєвим установкам і цілям. Ненавиджу подвійні стандарти, лукавість. Людяні якості для мене — понад усе»