Анатолій Максимов

Підприємець, засновник групи компаній 4YOUGLOBAL.

Освіта
Я закінчив 9 класів середньої школи, але це не завадило мені домогтися успіху!

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
4YOU GLOBAL – агентство, яке працює в понад 50 напрямках щодо налагодження бізнес-відносин з Китаєм. Свого часу мені довелося попрацювати в Європі, куди всі так прагнуть, тож, побачивши багато, для себе вирішив, що Китай – країна великих можливостей, і набагато більше, ніж ви можете собі уявити. Я хотів бути максимально ближче до неї, заряджатися енергією перспективності.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Я познайомився з людьми, які крутилися в цій сфері і добилися успіху. Я дивився на них і розумів, що хочу так само. Хочу будувати своє майбутнє, як вони.

З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
Починайте з себе першою чергою. І додавайте обов’язково віри в свої сили. Якщо ти не віриш у свої здібності і можливості, то не зможеш домогтися гарного результату.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Бути лідером по натурі і ніколи не здаватися. Тому що, повірте, часто будуть ситуації, коли хочеться все кинути. Особливо на початку шляху.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Про плани не прийнято говорити, щоб не наврочити, але скажу так: я ніколи не зупиняюся на досягнутому, завжди йду далі. Мені потрібно більше. Тому в майбутньому хочу ще більше результатів, більше клієнтів, більше можливостей.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Звичайно, буває, як і у всіх простих людей. Я даю собі можливість розслабитися і відпочити – займаюсь читанням книги, з’їжджу до батьків, обговорюю машини з молодшим братом. Відключаю мозок і насолоджуюся життям, а потім сили якось самі приходять.

Хто для вас є найбільш значущою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Назву вам одне ім’я – Джек Ма. Це засновник Alibaba Group, успішний підприємець. Історія успіху цієї людини мене надихає працювати далі. Він – мій приклад для наслідування.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Найперша поїздка в Китай, коли в кишені залишилося тільки 50 доларів. Повна невизначеність, страхи, сумніви, але я радий, що зміг з ними впоратися.

Ваша доленосна подія в житті?
Коли після невдалої першої поїздки я вирішив ризикнути і поїхати в Китай вдруге. На той момент я зрозумів, що вибрав для себе новий курс по життю.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Люблю відпочивати з друзями і приїжджати до батьків, щоб провести час з молодшим братом. Так само намагаюся знайти час, щоб почитати бізнес-літературу – саморозвиток для мене важливий.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Відповідальність у будь-якому питанні. Я сам намагаюся ніколи не підводити інших людей, тому очікую того ж у відповідь.

Який сценарій прийняття рішення вам найближчий: вирішувати швидко або кілька разів все зважити і обдумати?
Якщо є час – краще подумати і вибрати найкращий варіант. Намагаюся передбачити будь-які проблеми, які можуть виникнути після якихось рішень.

Що вас може вивести з себе?
Раніше могли вивести багато речей, але зараз намагаюся тримати емоції під контролем, тому чітко на питання не відповім.

Що було найлегшим у старті кар’єри (бізнесу)? А що найскладнішим?
У бізнесі нічого легкого не буває, особливо на старті. Завжди потрібно працювати, викладатися наповну. І, до того ж, вважаю, що повинен бути фарт – чим більше фарту і старань, тим більше просування, успіху, результатів.

Яке відкриття ви зробили в сфері вашої діяльності?
Америку не відкрив, але зайвий раз переконався – якщо ти працюєш і не здаєшся, то обов’язково отримаєш віддачу. Тут я отримав такий колосальний досвід, який не купиш за гроші. Кожна помилка навчила мене чомусь новому, зробила сильнішим. Кожна угода зробила мене успішнішим і впевненішим. Усе, що я маю – це накопичене з роками. І якби хто запитав, чи поміняв би я щось у своєму минулому, то я б з упевненістю відповів, що ні.