Владислава Барина

Засновник івент-холдингу «DreamWay»

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Вид діяльності нашого холдингу – івент. Можна сказати, що 12 років тому я стояла біля витоків зародження нового напрямку бізнесу в Україні – івент-бізнесу. Тоді вся моя команда складалася з двох чоловік. І не дивно – адже на той час ще ніхто толком не розумів, навіщо приватним і корпоративним івентам потрібен організатор, режисер, координатор. Мало хто запрошував на свої заходи цілу команду людей, яка створює не просто свято, а прекрасно зрежисовану подію високого класу.
Приємно бачити, як за 12 років у кращу сторону змінилася індустрія. Та все ж український івент-ринок ще надто сирий. Тому я дуже рада, що сьогодні маю відношення до навчання івент-професіоналів різних напрямків. Я навчаю їх тому, як створювати висококласний продукт з оригінальними ідеями і якісним сервісом.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Мені пощастило виграти грант на навчання в Каліфорнії і пройти там цілий річний курс навчання івент-менеджменту ще в далекому 2001 році. На той момент, будучи ще зовсім молодим дівчиськом, я закохалася в професію, у систему, у той фідбек, який отримуєш при грамотно створеному івенті – і вже не змогла зупинитися. Я намагалася відкрити агентство ще в 2002 році. Але була молодою і мало що розуміла в бізнесі. Трохи зміцнівши і підучившись, я стала самостійно – без команди – організовувати заходи з 2006 року. Сьогодні я практично не організовую заходи самостійно – тільки для дуже особливих клієнтів. Зараз я більше навчаю інших, тобто свій персонал, як потрібно правильно це робити.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Все дуже нескладно насправді. І, можливо, навіть трохи банально. Але я щиро вірю в те, що скажу. У сім’ї має бути три головних складових – любов, повага, взаємна довіра. Я завжди граю на стороні чоловіка, а він – навпаки – на моєму боці. Ми ніколи одне одному нічого не забороняємо. Але при цьому підказуємо, підтримуємо, допомагаємо порадою – допомагаємо розвиватися нашим паралельним бізнес-напрямкам. Саме це дозволяє нам залишатися особистостями – вільними людьми, що займаються улюбленою справою, нез’їдені побутом і шалено люблять одна одного!

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Чесно кажучи, потрібно просто не бути ледарем. От і все! Людина може знайти тисячі причин, чому вона не домоглася успіху. Але якщо вона готова працювати, і працювати довго і наполегливо – у неї однозначно вийде! Рано чи пізно!

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
У мене кожен день з’являється штук 10 нових цілей – великих і маленьких! І в цьому теж є певний секрет успіху – ніколи не припиняти мріяти. А глобальна мрія моя, напевно, така ж, як у всіх: просто бути щасливою.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Звичайно. Я ж звичайна жива людина. І в такі моменти я просто дозволяю собі гарненько відпочити і насолодитися здоровим байдикування. Можу скасувати зустрічі на тиждень вперед і просто сидіти вдома з книгою, ходити гуляти з собакою або зовсім виїхати куди-небудь на кілька днів. Головне в такі моменти – себе не лаяти. А дати собі шанс повністю відновитися і включитися в процеси свіжою, відпочилою, з новими силами!

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
У мене немає однієї людини, яка є для мене іконою. Але, сказати чесно, я захоплююся своєю мамою – у неї варто повчитися життєвої мудрості, терпінню, ненав’язливості, уміння мовчати, коли цього вимагається, і не ставити зайвих запитань. Завжди дивувалася її неймовірній чуйності, вмінню акумулювати енергію, змінюватися на краще, бажанню допомагати близьким людям і підтримувати свою сім’ю і близьких людей! Мені часто не вистачає таких якостей. У такі моменти я подумки звертаюся до її образу і захоплююся нею знову і знову!

Ваша доленосна подія в житті?
Однозначно, це рік, проведений в Америці, у коледжі, у відриві від сім’ї і рідних. Цей рік повністю змінив моє життя і визначив весь вектор мого подальшого розвитку як особистості і професіонала.

Чим ви любите займатися у вільний час?
У мене рідко буває вільний час в Одесі. Але коли він видається, я читаю, дивлюся кіно (не телевізор – тільки кіно!). Вечорами люблю сходити з компанією у квеструм або кінотеатр. Але в основному все відбувається інакше. Я багато і важко працюю місяцями без відпочинку, щоб потім мати можливість дозволити собі залишити країну на 2-3 місяці на рік і просто подорожувати. Подорожі – моя справжня пристрасть!

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Щирість і професіоналізм.

Які книги вплинули на ваш світогляд?
Як не дивно – перша книга, яка спала на думку – «Маленький Принц» Екзюпері. Пам’ятаю, коли я читала її, мені було років 8 або 9. І я клялася собі тоді, що не стану такою, як більшість дорослих – занадто поважних, нечесних людей, які вічно щось вдають. Як на мене – так це і є вся суть того, як я намагаюся жити зараз своє життя.

Що зробило вас сильною?
Якісь невідомі мені гени. Я завжди була такою. З самого дитинства у мене був сильний і впертий характер. Хотілося б розповісти якусь зворушливу історію про те, як якесь потрясіння змінило моє життя і вплинуло на характер, але зі мною такого не відбувалося.

Як змінився ваш погляд на себе і на світ за останні 10-20 років?
Місяць тому я повернулася з буддистських монастирів, де провела тиждень у суворій аскезі і обітниці мовчання. Я ще навіть не встигла усвідомити, як змінився мій внутрішній світ і моє світовідчуття за цей місяць, не те що за 10 років. Але одне я можу сказати точно – життя і ми в ньому – це не динамічні змінні. Це механізм, що вічно рухається і самозмінюється, в якому навіть ми самі не здатні часом виокремити зміни. Цьому потрібно окремо вчитися – спостерігати за собою, за своїми реакціями, своїми почуттями і бажаннями, щоб розуміти – хто ти сьогодні і чим ти відрізняєшся від того «себе», яким був 10-20 років тому. В принципі, саме за цим я і їздила на Самуї в монастир.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Моя сім’я, мій чоловік, мій бізнес-партнер, моя команда, мої друзі. Люди, які завжди викладаються на повну, щоб допомогти, виправдати мої очікування, підтримати. Я вдячна їм за «двигун», який вони мені дарують і надихають мене на нові звершення, нові проекти, нові вчинки.

Цитати: «Ніколи не припиняйте мріяти»
«Український івент-ринок ще надто сирий. Тому я дуже рада, що сьогодні маю відношення до навчання івент-професіоналів різних напрямків»