Владислав Горай

Соліст опери в Одеському національному академічному театрі опери та балету

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Я закінчив Одеську державну музичну академію ім. Антоніни Нежданової (нині – Одеська національна музична академія) по класу сольного співу, пізніше закінчив там же аспірантуру. В Одеському театрі опери та балету працюю з 1993 року. З 2000 по 2003 рік працював у Державному театрі опери та балету в Констанці (Румунія).
Заслужений артист України, лауреат Національного конкурсу камерної музики в Хмельницькому (1990 рік), Міжнародного конкурсу вокалістів у Карлових Варах (1995 рік). Я виконав близько 20 партій, серед яких Альмаміви в опері «Севільський цирульник» Джоаккіно Россіні, Едгара в опері «Лючія ді Ламмермур» Гаетано Доніцетті, Герцога в опері «Ріголетто», Альфреда в опері «Травіата» Джузеппе Верді, Рудольфа в опері «Богема» Джакомо Пуччіні, Володимира Ігоровича в опері «Князь Ігор» Олександра Бородіна тощо.
Гастролював у багатьох містах Великобританії, брав участь у постановці опер «Ріголетто» і «Травіата» в лондонському Альберт-Холі. У 2003-2004 роках виступав в Іспанії (у тому числі в Театрі Монументаль в Мадриді). Брав участь у міжнародних оперних проектах в Римі, Ліоні, Страсбурзі, Парижі, Амстердамі, Цюріху, Брюсселі, Лісабоні, Кишиневі, Алма-Аті та інших культурних центрах. У 2007 році брав участь в гала-концерті фестивалю оперних співаків «Марія Бієшу запрошує» у Кишиневі. З 2005 року беру участь в концертах в Ізраїлі, у рамках проекту «Три тенори зі Святої Землі» гастролював в США, Канаді, Італії та Макао. У 2008 році виконував відомі оперні арії та неаполітанські пісні в супроводі Колумбійського симфонічного оркестру на відкритому просторі з глядацькою аудиторією в 40 000 чоловік в Ізраїлі. Виступав на телебаченні в Україні, Ізраїлі, Румунії, Молдавії, Іспанії, США, Канаді.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Мої батьки – музиканти. Вони працювали в музичній школі, були хормейстерами. Обидва дуже гарно співали. Особливо дуетом. І коли прийшов той момент, коли закінчуєш школу і потрібно визначатися, чим же ти в житті будеш займатися, я зробив вибір на користь музики. Усе було визначено наперед, адже іншого життя, окрім музичного, я і не знав.

З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
Потрібно чітко уявляти, чим ви хочете займатися. А коли знайдете справу до душі, тоді наполегливо навчайтесь та працюйте над собою не покладаючи рук. З власного досвіду скажу, що шлях у будь-якій творчій професії починається з навчання. І це навчання ніколи не закінчується. Як сказав хтось із великих співаків, «Одне життя потрібне, щоб навчитися співати, а інше – щоб співати». Так у будь-якому мистецтві. Процес самовдосконалення, пошуку ніколи не закінчується.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Цілеспрямованістю, талантом, працелюбством, вірою в свої сили.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Вдосконалюватись. Рости над собою.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Усі іноді втомлюються. Треба дати собі відпочити та відновити сили.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Велику роль в моєму становленні як артиста зіграв мій викладач – Народний артист України, професор Микола Огренич.

Ваша доленосна подія в житті?
Думаю, вона не одна. Це вступ до Одеської консерваторії, зустріч з моїми вчителями, вступ до Одеського оперного театру. А також зустріч з моєю дружиною, яка подарувала мені двох чудових синів.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Не можу згадати ніяких таких складних рішень у житті. Були якісь певні особисті речі, але такого роду труднощі , мабуть, доводиться долати кожному. Думаю, що прийняття найскладнішого рішення у мене ще попереду.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Почуття такту, почуття гумору, любов до прекрасного, професіоналізм.

Який сценарій прийняття рішення вам найближчий: вирішувати швидко чи кілька разів все зважити і обдумати?
По-різному буває. Але, коли є час, то мені більше подобається все зважити і обдумати.

Що вас може вивести з себе?
Вивести з себе навряд чи щось може, але дуже дратують хамовитість і відсутність такту.

Що було найлегшим у старті кар’єри (бізнесу)? А що найскладнішим?
Легко починати будь-яку справу, коли ти точно знаєш, чого хочеш, і знаєш, що потрібно для досягнення успіху. Найскладніше – це знайти вчителя (або вчителів), які не тільки вчать професії, але також дають потужний поштовх для саморозвитку.

Яке відкриття ви зробили в сфері вашої діяльності?
Моя професія цікава тим, що працюючи над собою, майже кожного дня робиш якісь відкриття у своїй справі. Пізнаєш нові твори, відкриваєш нові кольори голосу, нові прийоми у виконанні тої чи іншої фрази тощо. Основне відкриття – це те, що у моїй професії ніколи не можна сказати, що ти вже все вмієш. Вчитися потрібно постійно і кожного дня.

Цитати: «Вчитися потрібно постійно і кожного дня».
«Моя професія цікава тим, що працюючи над собою, майже кожного дня робиш якісь відкриття у своїй справі. Пізнаєш нові твори, відкриваєш нові кольори голосу, нові прийоми у виконанні тої чи іншої фрази»