Світлана Керимова

Підприємець

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Моя компанія «Woman Insight» займається тим, що розвиває культуру красивих відносин між чоловіком та жінкою. Ми присвятили свою діяльність тому, щоб створювати базові основи, які раніше ми не могли собі дозволити. Самою природою придумані дві статі — жіноча і чоловіча, і зараз настав той самий час, щоб нам стало легше одне з одним – чоловікам з жінками і навпаки, щоб створити рівноцінний обмін. Наша діяльність спрямована на те, щоб допомогти людям бути разом, бути в гармонії, у повному балансі, щоб любити і радіти.
Вищепоставлених цілей ми досягаємо за допомогою курсів для жінок, які посилюють жінок у такій базовій сфері, як відносини. Ми маємо мережу центрів оффлайн – це Київ, Одеса, Москва, Алмати, Караганда, Ташкент. Ми продаємо франшизи і розширюємо нашу діяльність по всьому світу. У всіх цих центрах викладають єдині базові програми для жінок, окрім того, у нас є онлайн-навчання, а також велике онлайн-товариство. Ми також багато навчаємо безкоштовно на нашому YouTube-каналі.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Мабуть після того, як я вийшла заміж, народила двох дітей, — я зрозуміла, що нічого не розумію. Не знаю, як бути професіоналом у спілкуванні з чоловіком. Я почувала себе невпевненою, роззброєною. Я розуміла, що як підприємець, — я маю освіту, як водій — я кваліфікована, а ось стосовно того, як бути дружиною — у цій сфері в мене був величезний провал знань. У мене було забагато питань, на які я практично не мала відповідей. І, авжеж, я зіштовхнулась з труднощами в особистих відносинах.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Треба бути професійним керівником. Не обтяжувати себе усіма обов’язками ні там, ні там. Треба мати цілі в своїй сім’ї і в кар’єрі. І, звичайно, треба розуміти, що все це гра. Треба мати розуміння того, що є дві основні складові цієї гри — це сім’я і те, що ми віддаємо світові — плоди нашої праці. Без однієї складової не працюватиме друга, і навпаки. І так як все це всього лише гра — не треба надто серйозно до неї ставитись, тобто не обов’язково бути дуже серйозною жінкою з трьома вищими освітами.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Треба мати характер. Мабуть, також треба бути захопленою, тобто, якщо можна так висловитись,– любити щось тотально, повною мірою. Жити треба так, щоб любити те, що ти робиш, і робити те, що ти любиш, і ніколи не погоджуватись на менше!

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Я хочу увійти в історію, залишити свій відбиток, корисний для наступних поколінь.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Авжеж, навіть сьогодні, на момент інтерв’ю, я відчуваю щось подібне, тобто бракує сил. Як я з цим справляюсь? Я роблю собі вихідний і приділяю увагу собі, своєму тілу: відвідую сеанс масажу, смачно їм, читаю… Залягаю в барліг із склянкою меду.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Першою чергою – це мій чоловік. Він єдиний є для мене прикладом у всьому водночас. А так, якщо брати окремі сфери життя, то в них, безумовно, завжди є окремі генії, прикладу яких варто слідувати.

Ваша доленосна подія в житті?
Доленосні… Мабуть такі події все ще попереду.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Працювати… Я жартую. Я дуже люблю танцювати. Я професійний танцюрист, і так виходить, що якщо я маю вільний час — я танцюю.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Справжність, відвертість, дитяча безвинність, невимушеність.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Кожен раз, коли ти з кимось сходишся і розходишся — це завжди найтяжчі рішення.

Які книги вплинули на ваш світогляд?
Конкордія Антарова «Два життя», Айн Ренд «Атлант розправив плечі», «Від хорошого до великого» Джим Коллінз.

Що зробило вас сильною?
Сильними тебе роблять особистий досвід та ситуації, з якими ти зіштовхуєшся і справляєшся.

Як змінився ваш погляд на себе і на світ за останні 10-20 років?
Я зрозуміла, що немає нічого неможливого, світ якось став таким маленьким. Раніше мені здавалось, що Америка, якісь відомі особистості – такі недосяжні, а зараз для мене все можливо, все здійсненне, сама мета — вона так близько. Є потенціал, є цілі, є бажання. Якщо ти хочеш щось мати — ти обов’язково отримаєш це. Оце і є найбільша метаморфоза, що трапилась зі мною за останні 10 років.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Мене надихають мої шалені мрії – змінити світ на краще.