Сергій Мельник

Футболіст.

Розкажіть про свою діяльність. Чому займаєтеся саме цим?
Я футболіст і завжди любив свою справу. Мабуть, іншого виходу у мене і не було, крім як стати професійним спортсменом та максимально скористатися тим, що мені подарувала природа.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Батько любив дивитися футбол і бокс по телевізору, тож, мабуть, цей потяг передався і нам з братом. Хоча першою спортивною секцією була акробатика, і також досить успішно, але все ж той фактор, що я виріс недалеко від тренувальної бази «Чорноморця», зіграв свою роль. Моя школа була прямо перед ЇЇ стінами, і рідкісний урок хімії не переривався переглядом тренування «Чорноморця» в 90-і, з вікон кабінету на третьому поверсі. Та й двір у нас був бойовий – всі грали в футбол. Був дуже сильний склад, і один з хлопців пішов на футбол, розповів мені, а слідом і я потягнув брата на перше тренування. Хто тоді міг подумати, що наступні 23 роки я буду займатися цією справою день у день, і це стане моєю професією і улюбленою справою?

З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
Краще з любові до справи, а потім – відразу з дії! І одне від іншого не повинно відставати. Зволікання, додаткове обдумування – майже поразка.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Дисципліна – понад усе. Порядок, пунктуальність, характер, сила волі, наполегливість, сміливість, спокій, врівноваженість, непохитність характеру – перелік дуже великий, і його можна продовжувати довго. Таланту має бути хоча б на 10%. Решту 90% успіху становить все вище перераховане.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Все, що було, не варте нічого перед тим, що буде. І якими б успіхами не пишалися твої рідні, тобі, як спортсмену, хочеться ще раз повторити, але вже краще. Зараз, після двох операцій на коліні, складно говорити, чи зможу повернутися у професійний спорт, але хотів би зіграти в груповому етапі Ліги Чемпіонів і за збірну своєї країни.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Було мільйон моментів, коли хотів все кинути і закінчити. Кожен раз, коли від навантажень мало не втрачаєш свідомість, приходять думки: «Ну, ось, напевно, і все, пора закінчувати, пожити нормальним життям». Але коли футбол і є твоє життя – без нього вже не можеш. Не можна зраджувати мрію. Я ж до цього прагнув довгі роки. У мільйона хлопчаків не вийшло те, чого домігся ти, саме тому, що колись для себе вирішили: «Вистачить, сьогодні не вийшло – і завтра не вийде». А у когось іншого немає і шансу, щоб перетворити свої складності в успіх. Характер, віра і гумор. Одеситам легше справлятися з труднощами. Де б я не грав, у складних психологічних моментах – рятував гумор і дружний колектив.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Головним прикладом для мене завжди буде батько – не дивлячись на роки, завжди спортивний, підтягнутий, справжній трудоголік. Все життя працює, не знає, що таке відпочинок. Утримував велику сім’ю, своїми руками побудував будинок і розбирається в усьому, що пов’язане з домашнім господарством.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Ми кожен день приймаємо рішення – від них залежить наше майбутнє. Встати з ліжка раніше і вийти на пробіжку чи спати до 12 – це теж важливе прийняте рішення, яке тягне за собою звичку і спосіб життя. Мені складно давалися рішення, пов’язані з переходами в нові команди, переїздами в інші країни або міста до 20 років, а потім було вже як по накатаній. Я багато помилявся і в людях, і щодо фінансових моментів, але інакше не було б мене.

Ваша доленосна подія в житті?
Упевнений, вона ще попереду. Все що було – це найкраще з того, що могло бути.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Я дуже люблю подорожувати. Хоча б на 2-3 дні пару раз за місяць необхідно злітати в ті місця, де ще не був. Мені подобається архітектура інших країн, кухня, люди, стиль, чистота і порядок. Мені цікаві нові мови і хотілося б довести свою англійську до досконалості. Хочу вивчити також іспанську, французьку, італійську. Я непогано малюю, навіть дуже. Звичайно ж, спорт у всіх його проявах: зал, море, біг, теніс, баскетбол, бокс, кік-бокс, шахи, більярд.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Доброту і порядність. Це рідкість, але треба вміти розгледіти це в людях. Людина, яка любить людей безкорисно, приречена на взаємну симпатію.

Який сценарій прийняття рішення вам найближчий: вирішувати швидко чи кілька разів все зважити і обдумати?
Я багато думаю над проблемою або над вирішенням того чи іншого питання. Тим більше, якщо значимість його надумана штучно. Усе, що вимагає моментального відповіді, – вирішується миттєво

Що вас може вивести з себе?
Я дуже спокійний за межами спортивного майданчика. Я – «спортсмен» і я – «в миру» – це дві великі різниці. Мене складно розсердити або змусити нервувати. Але я не люблю плітки, брехню, наклеп і непрофесіоналів. Не переношу зловмисників, лицемірів, неохайність, зраду і весь цей бруд в людях.

Що було найлегшим у старті кар’єри (бізнесу)? А що найскладнішим?
Найлегшими були перші роки в спорті, коли мрії і цілі тебе переганяли і ти не помічав усіх труднощів, що могли зустрітися на шляху в подальшому. Складно закінчувати кар’єру не за своєю волею, а з волі випадку. Два удари в коліно, дві операції, заново вчишся ходити і бігати… і раціональне мислення підказує, що, напевно, вже все. На жаль, все, мрія збулася – бути нормальною людиною.

Яке відкриття ви зробили в сфері вашої діяльності?
У кожного гравця – своя історія і свій довгий шлях з двору – у першу команду міста. І незамінних не існує, але такий як ти – точно один.

Цитати: «Незамінних не існує, але такий як ти – один»
«Ми кожен день приймаємо рішення – від них залежить наше майбутнє. Встати з ліжка раніше і вийти на пробіжку чи спати до 12 – це теж важливе прийняте рішення, яке тягне за собою звичку і спосіб життя»