Роман Загрія

Керуючий партнер юридичної компанії «Право Гарант»

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності).
Основний профіль компанії – юридичний аутсорсинг бізнесу. І вже 7 років компанія «Право Гарант» працює над тим, що б бути дійсно надійною опорою для своїх клієнтів, забезпечуючи захист інтересів їх бізнесу. Надаємо повний комплекс юридичних послуг, необхідних для нормального здійснення господарської діяльності будь-якого підприємства.
На даний момент я з упевненістю можу сказати, що фахівці нашої компанії – це справжні професіонали в наступних практиках: податкове законодавство і судові спори, реструктуризація і банкрутство, трудове право. Однією з найважливіших переваг компанії «Право Гарант», за словами наших клієнтів, є сервіс. Власники підприємств відзначають, що співпраця з нами принесла їм почуття захищеності і впевненості у завтрашньому дні. Таким чином нам вдалося заслужити бездоганну репутацію і стати надійним партнером для багатьох великих підприємств по всій Україні.

Які обставини допомогли Вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Мені здається, я завжди знав, що буду юристом. Моя професія – скоріше покликання, ніж робота, адже юриспруденцію потрібно любити, щоб нею займатися, інакше нічого не вийде!
Коли у мене з’явилася ідея створити не просто юридичну компанію, а компанію, яка зламає всі стереотипи у цій сфері, я почав аналізувати ринок юридичних послуг та прийшов до висновку, що він досить різноманітний, але при цьому не завжди якісний. Тому пріоритетом у «Право Гарант» завжди були і залишаються саме якість послуг, що надаються, таі оперативність виконання поставлених завдань. Високий сервіс – це те, над чим ми працювали з самого початку і продовжуємо працювати, створюючи і вдосконалюючи внутрішні бізнес-процеси компанії таким чином, щоб клієнт відчував комфорт у роботі зі своїм юридичним партнером.

З чого потрібно починати, щоб досягти успіху?
Перше, що необхідно зробити, аби почати досягати успіху, – це визначитися з тим, що для вас є успіх. Потім оцінити свої можливості, правильно розставити цілі і – працювати, багато працювати, у тому числі і над собою. І навіть після досягнення мети не можна зупинятися, потрібно ставити собі нові виклики і продовжувати розвиватися.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб досягти успіху?
Знову ж таки, все залежить від того, у якій сфері є намір досягти успіху. Адже можна стати успішним спортсменом, музикантом, бізнесменом, політиком, блогером … І, напевно, тут буде правильніше відштовхуватися від наявності базових якостей і навичок, які в подальшому можна буде удосконалити і розвивати для досягнення успіху у певній діяльності.
Однозначно можу сказати, що сфера, в якій ви прагнете досягти успіху, повинна вам подобатися, і шлях до досягнення мети повинен приносити задоволення.
Будь-який навик можна розвинути, а ось такі якості, як сміливість, цілеспрямованість і працелюбність, повинні бути наявними у кожної людини, що йде до успіху.

Чи бувають моменти, коли Вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Звичайно, буває, як і у всіх. Але в такі моменти я розумію, що це всього лиш тимчасовий етап, який незабаром дасть поштовх для нових досягнень. Головне у цей період – не опускати руки, а продовжувати працювати, і, можливо, ще більш ретельно.

Хто для Вас є найбільш значущою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Як казав Фрейд, єдина людина, з якою ви повинні порівнювати себе, це ви в минулому, і єдина людина, кращим за яку ви повинні бути, це той, хто ви є зараз.
На даний момент у мене немає прикладу для наслідування, і взагалі я вважаю, що в гонитві за прикладом можна втратити себе. Так, є багато людей (бізнесменів, політиків, вчених), чию точку зору я поділяю, чий світогляд мені імпонує і чиї історії успіху мене надихають.
Брати з когось приклад – добре, але ще краще створити свою історію успіху!

Найскладніше рішення, яке Вам доводилося приймати?
Усі складні рішення, які я приймав, у результаті давалися мені досить легко. Можливо, це завдяки тому, що у своєму житті я дотримуюся певних принципів. І в ухваленні рішення першою чергою я звертаюся до них. Якщо один з варіантів суперечить моїм принципам, то вибір очевидний. А можливо, мені просто ще не довелося приймати дійсно складне рішення.

Ваша доленосна подія в житті?
На даний момент, напевно, це все-таки вступ до вишу на юридичний факультет. Оскільки якщо б я не став юристом, не було б компанії «Право Гарант» і цього інтерв’ю. Можливо, була б інша компанія й інше інтерв’ю, але про це ми вже ніколи не дізнаємося.

Чим Ви любите займатися у вільний час?
Насправді вільного часу не так вже й багато, оскільки юрист – це не професія, а спосіб життя. Для того щоб якось перезавантажитися і набратися сил, я взяв собі за правило два рази на тиждень відвідувати спортзал, незважаючи на втому. І намагаюся 2-3 рази на рік влаштовувати собі відпустку. Вільні вечори вважаю за краще проводити з сім’єю в тихій домашній атмосфері.

Що Ви цінуєте в людях найбільше?
За своєю натурою я відкрита і щира людина, тому найбільше в людях я ціную чесність, причому як щодо оточуючих, так і стосовно самого себе. Адже на брехні неможливо побудувати жодних відносин, ані робочих, ані особистих. Зазвичай я вірю людям тільки один раз.

Який сценарій прийняття рішення Вам найближчий: вирішувати швидко чи кілька разів все зважити і обдумати?
Усе залежить від конкретної ситуації. Звичайно, більшу частину рішень я приймаю, ретельно все обдумавши. Та іноді ситуація вимагає негайних дій. У таких випадках рішення приймаються миттєво.

Що Вас може вивести з себе?
Насправді я досить урівноважений і терплячий. Але некомпетентність, а часом відверта дурість деяких людей – це те, що дійсно може вивести мене з себе. Так само я не приймаю лицемірства та брехні.

Що було найлегшим на старті кар’єри (бізнесу)? А що найскладнішим?
Найскладнішим було зважитися почати свій бізнес. Тому що в своєму бізнесі ти несеш відповідальність не тільки за себе, а й за всю команду.

Яке відкриття Ви зробили в сфері вашої діяльності?
Робота юриста – це постійна боротьба за справедливість, яка не завжди веде до перемоги.

Цитати: «Не приймаю лицемірства та брехні»
«Юриспруденцію потрібно любити, щоб нею займатися, інакше нічого не вийде!»