Співак, композитор, автор пісень
Співак, композитор, автор текстів, який по праву вважається найбільш затребуваним і гастролюючим артистом країни. Музикант щорічно дає близько 150 сольних концертів і входить в трійку виконавців, яких найбільше прослуховують в інтернеті і в соціальних мережах.
Дитинство та юність
Олег Винник народився в селі Вербівка Черкаської області в 1973 році. Середню школу він закінчив у селі Червоний Кут в сусідньому районі. З дитинства Олег брав активну участь у шкільній самодіяльності, виявляючи великий талант до співу. Майбутня зірка ще в дитинстві освоїла гру на електрогітарі. Після закінчення школи юнак вступив на хормейстерський відділ Канівського училища культури. Далі Олегу пощастило: викладачі, розгледівши в нього дар, умовили змінити курс і зайнятися вокалом. У ці роки Олег Винник вже вперше виходив на сцену – в якості гітариста місцевої групи.
Після навчання першим місцем роботи стала Черкаська філармонія – вже в 20 років обдарований юнак став її солістом!
Оперна кар’єра
В рамках культурного обміну Олег Винник потрапляє до Німеччини. Під час стажування молодий чоловік вперше бачить афішу мюзилка і розуміє: ось чим би він хотів займатися. Але спершу Винник бере старт в акторській кар’єрі – він отримує пропозицію від Люнебургского театру (Нижня Саксонія), де виконує партії в опері «TOSCA» і опереті «PAGANINI». Олег посилено займається вокалом, удосконалюючи свої вміння. Знаковою для нього стає зустріч з американським викладачем вокалу Джоном Леманном, якого захопив талант молодого співака. В ході дворічного навчання в Гамбурзі Олег відшліфовує свою майстерність і за допомогою авторитетного музичного педагога, опановує новий для себе голосовий діапазон лірико-драматичного тенора. Вокальний спектр Олега значно розширився і в виконанні різних сценічних ролей, він з легкістю співає і тенором, і баритоном.
Перша зіркова роль
Перші мюзикли за участю OLEGG — такий творчий псевдонім вибрав Винник — стали пробними ролями. Протягом 2 років в турі співак грав роль Люченцио з мюзиклу «KISS ME KATE». Далі були ролі Фебус і Клопена в бродвейській постановці мюзиклу «Собор Паризької Богоматері» і роль Роберта Хітченса і Брико в постановці «Титанік» (2002-2003 роки).
Проривом, який закріпив за Олегом Винником зоряний статус, став мюзикл «Знедолені» за однойменним романом Віктора Гюго. Постановка 2003 року користувалася величезним успіхом, багато в чому завдяки ролі Жана Вальжана, виконаної Олегом. За неї співак отримав звання «Новий грандіозний голос 2003» за версією європейського музичного видання «DA CAPO».
Потім Винник отримує ролі в великих швейцарських і німецьких постановках, а виснажливу роботу в театрі Олег ще й поєднує зі зйомками в кіно і телевізійних проектах.
Повернення на Батьківщину
У 2011 році Олег Винник повертається в Україну і починає сольну кар’єру. Він робить ставку на концертні тури і живі виступи. Це дає неймовірний ефект — вже чотири роки співак на безперервних гастролях. Квитки розкуповують в перший же день після надходження в продаж, а ЗМІ говорять про «феномен Олега Винника».
У чому секрет і чому ці пісні так чіпають глядачів? Сам Олег говорить: «Тому що в них справжні, живі почуття! Можливо, це і чіпляє в текстах, в моїй музиці. Якби я не пережив і не відчув всіх емоцій про які співаю, я б не виходив на сцену. Першу пісню «Аромат моєї мрії» я написав в 2003 році. Показав її професіоналам в Україні (я тоді ще не вмів робити аранжувань) … І Володя Бебешко сказав: «Оце десятка!» На неї зняв дуже гарний і дорогий кліп (тоді ще на плівку знімали). І потім пішло-поїхало».
Цитата: «Квитки на його концерти розкуповують в перший же день після надходження в продаж»