Наталя Міндак

Генеральний директор Westelecom

1) Найяскравіший момент у вашому житті?
Дуже яскраві враження залишилися від останньої IT-конференції в Дніпрі. Особливо вразило те, з якою енергією і швидкістю наша молодь схоплює все нове і будує якийсь абсолютно новий світ, в якому стираються межі між реальним та віртуальним життям.

2) Охарактеризуйте себе одним словом.
Людина.

3) Що ви цінуєте в людях найбільше?
Я ціную в людях благородство. Ця якість сьогодні рідко зустрічається. Коли людина готова подати руку, зробити крок назустріч, навіть не знаючи, хто ти. Коли честь для неї – понад усе. Ця якість характерна для воїнів: «я помру на полі бою, але не здамся, і не зраджу». Я ціную людей, коли у них є принципи і вони готові віддати за них життя, але ніколи не поступляться ними. На жаль, у сучасному світі нормами стають лукавство і продажність. Люди декларують одне, і тут же роблять зовсім інше. А молодь цього вчиться. Люблю, коли у людей є моральні цінності і вони за них тримаються. У нас в душі повинні бути якісь основоположні принципи, які нам прищепили з дитинства. Тоді ми не боїмося за них заступитися. Я ціную сміливість, з якою людина захищає свої внутрішні цінності. Ця сміливість викликає у мене повагу.

4) Від чого ви відмовилися, коли зробили вибір професії? Хто допоміг зробити вибір?
Будь-якій професії доводиться присвячувати свій час, силу й енергію, які можна було б витратити на щось інше. Можна сказати, що вибрати мою теперішню професію допомогло життя – виникла необхідність в економічній освіті. В економічному університеті досить несподівано навіть для себе я виявила здатність швидко розбиратися в бухгалтерських цифрах і вибудовувати бізнес-процеси.

5) Ваша доленосна зустріч?
Доленосна зустріч, звичайно, з моїм чоловіком.

6) З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
Найважчий – це перший крок. Головне — його зробити, а далі все піде само. Ще потрібно сформулювати в голові мету – заради чого ти це все починаєш. Ми добиваємося того, чого хочемо.

7) Що для вас є головним у житті, а що – другорядним?
Щоденна перемога над самим собою, щоденне самовдосконалення. Це головне. Кожен день ти чогось вчишся. Кожен день ти досягаєш якихось цілей. Нехай навіть маленьких. Кожен день ти рухаєшся вперед, цей рух і є найважливіше. Не стояти на місці у своєму розвитку.

8) Хто з великих жінок вас надихає?
Жанна Д’Арк, Юлія Тимошенко та Маргарет Тетчер.

9) Ваш улюблений аромат?
Кедр гімалайський.

10) Діяльність?
Управлінець, керівник, кризис-менеджер. Сучасний бізнес – це постійний кризовий менеджмент.

11) Освіта?
Все життя доводиться вчитися. Немає знань, які б не стали в нагоді.
Я закінчила музичну школу. Завдяки цьому я можу займатися зі своєю дочкою фортепіанною музикою, поправляти її, допомагати розкрити її неабиякий талант.
Після школи я закінчила педагогічний університет. Педагогіка допомогла мені точно формулювати свої думки і привчила до постійного навчання. Учитель повинен завжди вчитися сам. Діти – дуже вимогливі слухачі і просто не дадуть нести ахінею. Завдяки своєму педагогічному досвіду я навчилася знаходити спільну мову з людьми. З дітьми потрібно бути на рівних. Ти залишаєшся один на один з дитиною і повинен налагодити з нею контакт, якою би вередливою вона не була. Моя економічна освіта мені допомагає легко розуміти, як діяльність підприємства виражається в цифрах. Багато директорів не розуміють, як порахувати ПДВ. Як можна керувати підприємством, якщо ти не розумієш, з чого складаються податки? По-моєму, директор обов’язково повинен розбиратися в бухгалтерії.

12) Знак зодіаку?
Лев.

13) Улюблені книги?
«Майстер і Маргарита». Перечитувала кілька разів. Глибокий сенс криється в кожному реченні.

14) Улюблені фільми?
«Віднесені вітром». Єдиний фільм, який знятий так, як написано в книзі. Саме так я і уявляла собі всіх героїв цього роману. Скарлет О’Хара вразила мене своєю цілеспрямованістю і тим, як вона пробивала собі шлях своєю волею. Практично без сторонньої допомоги і підтримки. Жінки її кола повинні були сидіти вдома і виховувати дітей, а вона взялася за управління лісопилкою. При цьому їй ще довелося боротися з усім суспільством, яке замість підтримки стало засуджувати її.

15) Сімейний стан?
Заміжня.