Марія Варава

Власниця консалтингової компанії «Varava Sales», дизайнер бренду «VARAVA»

 

1) Найяскравіший момент у вашому житті?
Два роки тому я познайомилася зі своєю подругою в Парижі. Рівно о 12 ночі ми відкривали пляшку шампанського під вежею, загадували бажання, і це був один з найлегших, безтурботних і щасливих моментів.

2) Охарактеризуйте себе одним словом
Вогонь.

3) Що ви цінуєте в людях найбільше?
Легкість, відкритість до нового, уміння радіти життю, внутрішній стрижень і свої життєві принципи.

4) Від чого Ви відмовилися, коли зробили вибір професії? Хто допоміг зробити вибір?
Я вибрала роботу на 1 курсі університету. Уже тоді я багато працювала, і у мене ніколи не було часу на студентські тусовки, клуби, побачення тощо. Усвідомлено відмовилася від цього, тому що завжди вважала, що у мене дуже мало часу і треба встигнути все.

5) Ваша доленосна зустріч?
Я шукала квартиру і розмістила оголошення на Фейсбуці. Мені написала людина, що також шукає, і ми можемо допомогти один одному з варіантами. Ми довго листувалися, після чого в один з весняних вечорів він запросив мене в ботанічний сад погуляти. Ось так зав’язалася наша дружба. Через якийсь час він познайомив мене зі своїм оточенням – хлопцями, які складали одне бізнес-співтовариство, і кожен займався своєю справою. Ось у той момент я подумала, що хочу бути такою, як вони, і можу так само зайнятися своєю справою. Це оточення мене шалено мотивувало, надихало, я формувала правильний досвід і цінності разом з ними. Ось завдяки цьому знайомому я потрапила в потрібне оточення, і з тих пір у мене життя закрутилася зовсім інакше.

6) З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
Ти – це середнє арифметичне 5 осіб у твоєму оточенні. Почати потрібно з оточення.

7) Що для вас є головним у житті, а що – другорядним?
Важливо – відчуття. Я завжди, коли мрію – роблю запит на відчуття, а не на деталі. Вони другорядні. По-справжньому важливо вміти чути себе.

8) Хто з великих жінок вас надихає?
Мене надихають selfmade-women сучасного покоління. Багато хто із зірок, акторів. «Вчися у всіх, не копіюй нікого», – ще один із моїх життєвих принципів.

9) Ваш улюблений аромат
Як і всі дівчатка, люблю Chanel, з ніші – Kilian і Montale.

10) Діяльність
Займаюся консалтингом у сфері побудови відділів продажів. Будуємо відділи продажів з нуля, налаштовуємо CRM-системи, впроваджуємо системи мотивації, проводимо майстер-класи з продажу, підвищуємо конверсії вже існуючих відділів.

11) Освіта
Філологія в КНУ ім. Т. Г. Шевченка.

12) Знак зодіаку
Овен.

13) Улюблені книги
Геннадій Балашов «Як стати авантюристом», Фредерік Лалу «Відкриваючи організації майбутнього», Сунь Дзи «Мистецтво війни», Кім Чан і Рене Моборн «Стратегія блакитного океану».

14) Улюблені фільми
Найрізноманітніші детективи.

15) Сімейний стан
Незаміжня.