Карина Плай

Співачка, композитор, телеведуча, продюсер, викладач

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Мій продакшн – це багаторічний досвід, знання і творчість, з’єднані воєдино. Пройшовши шлях в музику і шоу-біз з самих азів, набивши масу шишок і освоївши особисто практично всі складові створення музичного продукту, власноруч керуючи процесом і знаючи його з середини, витративши на музику понад 35 років життя було б дивно займатися чимось іншим. Музика дозволяє мені створювати дуже цінне для всіх нас – красу, щирість, тепло душі, залишити слід в серцях людей красивими піснями і образами. І це для мене дуже важливо.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Майже уся моя родина — музиканти. Я вчилася музиці з п’яти років, була солісткою дитячого хору, потім перемагала в юнацьких конкурсах і паралельно пробувала себе в інших професіях — модельєра, викладача. Але визначилася тоді, коли зрозуміла, що тільки займаючись музикою я щаслива і натхненна. Ніколи не забуду момент, коли відчула щастя і гордість від того, що мої пісні співають люди і знають слова напам’ять. Я відчула, що потрібна саме в музиці, що в ній я можу проявитися найбільше.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
У моєму артистичному випадку, найкращий варіант – це коли двоє людей дихають однією ідеєю, фанатіють від однієї мети і захоплені її втіленням. Тоді є все: улюблена робота, кохана людина поруч, можливість подорожувати гастролюючи, натхнення… Не вистачає тільки досвіду спочатку в розумінні того, що найважливіше в сім’ї – це вміння чути і слухати, тримати фокус не на собі, а на партнері і поважати, підтримувати і бути одним цілим в будь-яких ситуаціях. Але з роками і пройденими уроками цей досвід приходить. У будь-якому випадку, повага, довіра і загальні інтереси – це основа основ.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Перш за все потрібно вміти розуміти самого себе, чути свої почуття і бажання, своє внутрішнє «хочу саме так і ніяк інакше». Це і буде тим мотором, який змусить рухатися вперед натхненно, відчуваючи безумовність перемоги. Крім того, потрібно навчитися будувати плани на кожен день і виконувати їх. А ще — навчитися бути гнучким і не упускати можливості, які дарує доля. Це дуже важливо — цінувати і використовувати кожен свій шанс.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Моя мета – впливати на розвиток музичного смаку у молодих людей. Зараз, на мій погляд, з цим біда. Я дуже хочу посприяти тому, щоб надати молоді прямий та легкий доступ до висококласної музики, можливість насититися найкращими зразками у класиці року, тим, що є визнаним кількома поколіннями в усьому світі. І, отримавши таку міцну і вірну основу, молоді люди зможуть створювати нову актуальну сучасну музику, висококласну і професійну, якою ми усі будемо пишатися. Крім того, я розвиваю свою власну творчість, випускаю альбом, дуже хочу спробувати себе в кіно.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Так, звичайно бувають. Тоді я забороняю собі навіть думати про музику і все, що з нею пов’язано, кілька днів, іноді й тижнів. За цей час я встигаю дуже скучити і тоді знову відчуваю, що «хочу», а значить не можу не займатися улюбленою справою. А ще дієвіше (якщо зовсім накриває важке почуття розчарування) — уявляю, яким буде моє життя, якщо я кину свою професію, поставлю крапку і пообіцяю собі і всім, що ніколи більше до неї не повернуся. Ось тоді стає дійсно страшновато. Після такого я з радістю беруся штурмувати нові горизонти та створювати нові пісні.

Хто для вас є найбільш значущою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Я завжди уникала кумирів. І, можливо, марно. Хоча в моїй професії головне – перш за все, самобутність. У багатьох людей є ті риси і навички, які я з радістю освоїла б. Я люблю вчитися.

Ваша доленосна подія в житті?
Зустріч з музикантом і продюсером Олександром Єрченко, який був моїм провідником у світ шоу-бізу. Я не знаю, як склалася б моя доля як артиста, якби він вчасно не показав мені як записуються пісні, не вивів на сцену, не повіз на перший міжнародний фестиваль, не показав процес зсередини… Дуже важливо на початку шляху зустріти того, хто цей шлях уже давно пройшов і може вказати правильний напрямок.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
У людях я ціную благородство, глибину розуму, талант, внутрішній світ і красу. Тактовність і хороші манери, посмішку, вміння дружити, а значить і любити, щедрість … Мені дуже подобається, коли в людині є щось, що захоплює мене і чому я хотіла б навчитися.

Що зробило вас сильною?
Обставини, в яких неможливо відкладати вирішення на потім. Вони нас тренують думати і брати на себе відповідальність навіть тоді, коли ми цього не хочемо. Так ми стаємо сильнішими.