Діана Яковлева

Юрист компанії «AS Legal»

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Юридична компанія «AS Legal» – це молода амбітна команда фахівців, що використовує сучасні напрацювання та підходи і здатна вирішувати кейси будь-якої складності, зокрема так звані «застійні справи». Основними напрямами діяльності є юридичний супровід середнього та великого підприємництва, комплексна безпека бізнесу, урегулювання спорів у позасудовий спосіб та надання правової допомоги приватним клієнтам. Займаюсь цим, бо вважаю, що бути правником – це, як на мене, спосіб мислення, з огляду на те, що робота – це не якісь потуги, а улюблена справа, якою дихаю та без якої не можу.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Коли я подавала документи на вступ до ВНЗ, мною не керували, як каже багато хто, якісь романтичні думки чи уявлення. Я розуміла, що для мене цей вибір не буде легким, савши у подальшому тим ще викликом (як, власне, і відбулося), але я ніколи не йшла легкими та типовими шляхами. Я вирішила ризикнути, і хоч багато моїх сподівань у подальшому не виправдались, я отримала неоціненний досвід. А найголовніше серед того, чим пишаюсь, що за роки навчання мені вдалось сформувати для себе образ взірцевого офіцера, яким мені хотілось бути, і цього образу я так ніколи і не втратила. Я пішла в поліцейський (тоді ще міліцейський) ВНЗ, тому що вважала, що якщо буду розвивати в собі силу і розум, зможу стати із часом тим самим взірцевим офіцером та зможу слугувати на користь тим, хто потребує допомоги у скрутній ситуацій.
Однак, як показала практика, звичка думати самостійно – це не та якість, яку цінують у сьогоднішній системі. Тому настав той час, коли логіка отримала верх над перевагами душі, і вичерпавши себе в тому оточенні, я прийняла важке для себе рішення – звільнилась. Якийсь час я дала собі на роздуми, ким я хочу бути, чи не обманювала я сама себе, переконуючи себе у тих речах та поглядах, які на практиці видались чимось примарним. І знаєте, я зрозуміла, що офіцер – це як і чемпіон – це стан душі, коли ти дисциплінуєш себе до тих меж, які вважаєш достатніми, щоб вважати себе гідною людиною. Цей висновок послугував передумовою до розуміння, що позавчора я була чемпіоном, а ще вчора офіцером, але настало сьогодні. І сьогодні, з урахуванням усіх хмарних реалій, я хочу продовжувати займатись улюбленою справою, я хочу надавати правову допомогу. Тож саме це словосполучення – «правова допомога» – і визначило мій подальший шлях: я вирішила, що буду адвокатом. Я дуже вдячна юридичній компанії «AS Legal», що мене, дезорієнтовану та розгублену, помітили та запросили до співпраці.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Якщо чесно, мені здається, що у цьому напрямку не існує якогось єдиного рецепту, а тому недоцільно щось радити, а тим паче казати про якийсь виграш. На теперішній час моя сім’я складається із мене та мого чоловіка, і поєднувати особисте життя та кар’єру допомагають такі взаємні почуття, як повага до вибору, радість за здобутий успіх та підтримка у скрутний час. Але цей рецепт є досить узагальненим, я б навіть сказала, що стандартним, хоч дотримуватись його не тільки на словах, а й у реальному житті – зовсім не так легко…

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
По-перше, на мою думку, потрібно чітко усвідомлювати обраний шлях та кінцеву мету. Саме усвідомленість, у поєднанні із іншими якостями, пропорційно до ситуації, що виникає, і є тим самим чарівним ключиком, що здатен відімкнути будь-які двері.
По-друге, цінувати здобутки сьогоднішнього дня. Так, за моїми спостереженнями, зараз багато людей живуть за якимось захмарним обрієм, де вони міліонери і всі їх забаганки виконуються. Але чи отака от мрія і є тим самим успіхом, вирішувати, звісно ж, кожному самостійно. Я ж волію будувати своє життя поступово, проживаючи його кожною клітинкою щосекунди, відчуваючи весь спектр емоцій, зазнаючи невдач і долаючи їх – досягати висот. Для мене такий алгоритм більш прийнятний в розумінні успіху.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Зараз всі мої цілі мають прямий взаємозв’язок із розвитком компанії, у якій працюю, а тому дізнатись про поставлені цілі ви зможете, спостерігаючи за нами у реальному житті!

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Звісно бувають. Усі ми – люди. Але ж як не ти, то хто? Як людина, що звикла відповідати за зобов’язаннями, такий стан душі дозволяє мені фруструвати дуже короткий час: якщо маєш зробити щось добре – зроби це сам. Тож ти збираєшся, згадуєш, чому ти обрав цей шлях, згадуєш, чому тобі довірили своє питання чи проблему, – і розумієш, що не маєш ані права на помилку, ані права підвести того, хто прийшов до тебе за допомогою. І все як рукою знімає!

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Чоловік і мої батьки. Вони є моїм Всесвітом та сяючими вогнями життя.

Ваша доленосна подія в житті?
Народження!=)))))

Чим ви любите займатися у вільний час?
Я маю багато хобі, причому вельми різноманітних. Більш за все я полюбляю проводити час за хендмейдом. Так, я закінчила курс крійки та шиття, отримавши базові навички з пошиву речей. Окрім того я дуже люблю на перший погляд нудотну роботу із бісером: вишивання, проклеювання картин тощо. Також багато часу свого життя присвячую гарним книгам.
Останнім часом мені сподобалось брати участь у різних фотопроектах, які допомагають перевтілюватись і розкривати нові аспекти своєї особистості. Пройшла курси макіяжу для себе. Ну і, звісно ж, це не вичерпний перелік. Я душе швидко захоплююсь новими цікавинками, намагаюсь їх осягнути та не зупинятись на пройденому.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Розум, чесність та відданість.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Рішення залишити спортивну кар’єру та зайнятись формуванням себе як професіонала у сфері юриспруденції.

Які книги вплинули на ваш світогляд?
Обожнюю книги жанру фентезі. А в цілому вважаю, що книги формують світогляд певною мірою, оскільки впливають та відшліфовують стиль викладу думок, а світогляд формується із абсолютно усього масиву інформації, що нас оточує. З цих підстав складно відповісти на поставлене питання.

Що зробило вас сильною?
Я вважаю, що людину неможливо зробити сильною, тому що силою наділений кожен від народження, але кожен своєю мірою. Це як життєва ментальна енергія, і як будь-яка енергія – вона не виникає нізвідки і не зникає в нікуди. Ступінь взаємодії із навколишнім світом, ступінь осягнення себе самого як особистості – усе це впливає на рівень енергії, що циркулює в кожному із нас. Хтось цю енергію подавляє, хтось – навпаки. Від цих моментів і залежить, до якої міри оточуючі будуть відчувати цю енергію та реагувати на неї. Я також знаю «сильних», яким справді прийшлось чимало чого в житті прожити і пережити, але як наслідок – замкненість від емоцій та почуттів. А я хочу, щоб моя сила – захищала, я хочу, щоб моя сила – надихала.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Нові ідеї – формують нові цілі, нові цілі потребують нових ресурсів; нові ресурси потребують їх здобуття А от вже на цій ноті якнайкраще звучить те, що кожного дня я займаюсь улюбленою справою свого життя, – власне, це мене й надихає.