Анна Калантерна

Психологія.

Освіта.
Вища. Я закінчила в 1996 році Одеський державний університет імені Мечникова, факультет психології.

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Я – власник компанії «Тренінг-студія особистісного зростання». Цю студію відрізняє те, що вона працює виключно онлайн. Очні тренінги я проводжу вкрай рідко, 1-2 рази на рік, а іноді і рідше.
Чому я займаюся саме цим? Тому що у мене величезний досвід роботи. У психології я вже більше 25 років. До мене зверталося дуже багато людей – і на терапію приходили, і потребували тренінгів . Тоді і виявила, що багатьом людям доводиться повторювати одні й ті ж слова або давати схожі вправи.
У якийсь момент прийшло розуміння (коли інтернет став цілком доступним і зручним інструментом), що можу давати знання одночасно великій кількості людей. А індивідуальну заточку, як то кажуть, давати вже у зворотному зв’язку. Таким чином і народився цей проект – тренінг-студія, в якій я проводжу марафони.
Але моя основна мета – це не тільки мої тренінги, а й тренінги інших хороших висококласних фахівців. Для того, щоб давати різнобічну освіту, сприяти психологічному здоров’ю, а також доносити інші речі, які допомагають розвиватися особистості – об’єднуватися з іншими тренерами і спільно вести мовлення.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Психологом я мріяла бути з 14 років і цілеспрямовано до цього йшла. Тобто я усвідомлено здобувала освіту психолога саме для того, щоб працювати психологом. Іншого життя я собі не уявляла.
Якщо ми говоримо про тренінги особистісного росту, то я довгий час, років 15, проводила бізнес-тренінги, на які потрапляли люди, котрих привели туди насильно. Тобто власники компаній приводили за руку свій персонал для того, щоб його навчити. Бувало, що сприймали ці тренінги з упередженням. Та, звичайно, було багато й інших людей, які із задоволенням отримували ці знання, і ми з ними спілкуємося досі. До мене приходять люди з конспектами і кажуть: «Аня, я 10 років живу за твоїм конспектом і іншим допомагаю, і зараз сама проводжу тренінги».
З бізнес-тренінгу ( у звязку з його специфікою) людина йде без видимого результату. А коли вона його отримує – це не особливо видно. У тренінгах же з особистісного зростання наочно видно – це просто впадає у вічі – якою людина приходить на тренінг, і якою йде з тренінгу. Відбувається величезна кількість усвідомлень, інсайтів, змінюється ставлення.
Щодо особистісного зростання – то почалося все з тренінгів зі схуднення. Особливо помітний результат на тренінгу «Матриця стрункості», коли через 3 місяці люди йдуть з тренінгу, схудлі на 7-10-12 кг. Стають помітними не тільки внутрішні зміни людини, але ще й зовнішні.
Якщо говорити про те, чому зроблено акцент на роботі через інтернет, – в індивідуальній роботі, як не крути, можна донести інформацію доволі обмеженій кількості людей. А через інтернет я маю можливість допомогти набагато більшому числу людей, причому з різних куточків світу. Мені надходить дуже багато заявок з інших міст з запрошеннями. Спочатку я їздила, і це було дуже важко. Але знайшла спосіб робити це онлайн – для великих груп людей.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Делегування – наше все. Все, що я можу перекласти на іншу людину, я перекладаю. У мене дуже багато помічників у всьому, особливо що стосується виконання обов’язків по догляду за дитиною та ведення домашнього господарства. Ще мені, вважаю, дуже повезло: у мене чоловік – моряк. І допоки він у рейсі, я інтенсивніше працюю, а коли він приходить у відпустку, я теж відпочиваю.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
На мій погляд, потрібно вірити в себе, вірити в те, що ти робиш. Займатись тільки тим, що тобі подобається. Робити те, що ти не можеш не робити. Ще потрібні терпіння, вміння чекати. Як то кажуть, вода камінь точить. Крапля за краплею, крок за кроком, якщо наполегливо просуватися, то успіх, безумовно, рано чи пізно наздожене. Дуже багатьом людям хочеться отримати результат прямо тут і зараз. А насправді – це щоденна копітка праця. І крім наполегливості, впевненості, цілеспрямованості, безумовно, дуже важливо мати безмежне терпіння. Думаю, що це навіть і є ключовий момент.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Якщо говорити про найближчі цілі, то я хочу студію, де я працюю зараз з невеликою кількістю тренерів, перетворити у великий комплекс, в якому буде задіяно багато фахівців різних напрямів: починаючи від дитячого освіти, дитячої психології – і закінчуючи роботою з людьми похилого віку.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
У справу свою я не припиняла вірити, які б не траплялися труднощі. Кожен відгук – це додатковий ковток натхнення і впевненості в тому, що те, що я роблю, – роблю правильно.

Хто для вас є найбільш значущою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
У мене немає ідолів, але є велика кількість авторитетів. Я можу навчитися чомусь і в колеги-тренера, і у будь-якої людини. Я отримую уроки з життя і намагаюся їх добре вивчити.
Дивлюся велику кількість тренінгів, відео, відвідую всілякі семінари з професіоналами різного ступеня популярності – але вони є дуже серйозними і глибокими, дуже хорошими вчителями для мене. Тому вчуся щодня, у багатьох.

Ваша доленосна подія в житті?
Потрібно пам’ятати, що доленосні події не завжди є позитивно забарвленими. У мене в дитинстві була пара-трійка дуже серйозних психологічних травм, які, проте, я вважаю, зробили з мене хорошого психолога.
Якщо говорити про позитивні або веселі ситуації, то моя зустріч з моїм нинішнім чоловіком була до такої міри фантастичною і просто неймовірною, із серії «такого не може бути, тому що не може бути ніколи», що я можу сказати: так, саме доленосною була моя зустріч з нинішнім чоловіком. Це була досить кумедна і цікава історія.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Люблю море, люблю малювати, люблю подорожувати і читати художню літературу.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Оскільки я сама – дуже щира людина, і оскільки професійна деформація накладає відбиток на моє ставлення до людей, я ціную щирість. Щирість – це найважливіше, що тільки може бути, в моєму розумінні, у взаєминах з людьми.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Найскладніше з усіх рішень, які мені доводилося приймати, – це в матеріально скрутні для мене часи рішення продати квартиру. Так, після прийняття цього рішення життя моє змінилося дуже сильно.

Які книги вплинули на ваш світогляд?
Іван Єфремов «Лезо бритви»
Мартті Ларні «Прекрасна свинарка»
Стефан Цвейг «Новели»
Марк Твен «Таємничий незнайомець»
весь Булгаков
весь Катаєв
Ільф і Петров
О’Генрі
Аркадій Гайдар
Паоло Коельо
Річард Бах
Чехов
Жванецький
Бернард Шоу

Що зробило вас сильною?
Сильною мене зробила смерть мого батька, коли мені було 6 років. Народження донечки. Розлучення з колишнім чоловіком. Але, тим не менш, він настільки якісно мене «виховав», обтесав, травмував, що мені це допомогло стати неймовірно сильною, успішною, задоволеною і щасливою життям – завдяки розлученню. І ще криза. Так, фінансові кризи теж зробили мене дуже сильною.

Як змінився ваш погляд на себе і на світ за останні 10-20 років?
Я зрозуміла, що можливо все. Людські можливості просто безмежні. Світ неймовірно доброзичливий і сам підсовує варіанти успіху, потрібно тільки вміти це бачити і брати.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Відчуття того, що те, що я роблю, допомагає людям стати щасливими. Допомагає якісно змінити їх життя. Вирватися зі смутку, з трагедії і стати щасливими – ось це те, заради чого я живу.