Бізнесмен, викладач бізнес-грамотності, директор і засновник школи для дітей 1-4 класу, де дітей вчать, як заснувати свій бізнес і бути незалежними не тільки фінансово.
Освіта
За першою освітою – викладач, друга освіта – Міжрегіональна Академія Управління Персоналом, а третя – Київський університет ім. Т. Г. Шевченка, факультет міжнародних відносин (кафедра міжнародного бізнесу).
Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Один із моїх бізнес-напрямків – створення сучасної школи з освітою сучасного зразка, яка виховує незалежних дітей, і не тільки фінансово, а й таких, які вміють робити власний вибір в житті і самим визначати своє майбутнє.
Школа називається «Astor School». Діти в ній навчаються за програмою НУШ МОНУ, паралельно вивчають фінансову грамотність і практикують вивчене, створюючи власний бізнес уже з 1 класу. З самого початку навчання відбувається різносторонній розвиток учнів і знайомство з різними напрямками діяльності. Згодом учень вибирає напрямок цікавого для себе проекту. Наприклад: іграшки, солодощі, дитячий одяг, творчість, робототехніка, спорт та інше. Потім дітей зі схожими напрямками об’єднують в групу і починається командна робота над проектом. Співробітники та партнери школи в доступній формі діляться своїми знаннями та надають дітям допомогу, необхідну для реалізації проекту.
За час навчання у школі діти створюють кілька проектів, аналізують отримані результати, вчаться на помилках – і в результаті створюють успішний проект, що принесе не лише моральне задоволення, але й фінансовий прибуток.
Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Традиційна система освіти виховує найманих робітників, які не здатні сформулювати і сформувати свої справжні бажання. Адже в рамках традиційної школи тільки відмінники вважаються успішними (звідси і слово «успішність»), а в житті все відбувається інакше. Наша система освіти побудована за сценарієм школа-інститут-робота за фахом, але не завжди дитина, підходячи до завершення навчання, може по-справжньому реалізуватися в бажаній сфері. У подальшому вона стикається з проблемою незадоволеності і змушена працювати за професією, яку не любить, тільки через фінансову залежність. Ми ж формуємо нове покоління дітей, які з дитинства знають, чого хочуть досягти в житті, а головне – яким чином. Вони можуть бути не обов’язково бізнесменами, а й художниками, спортсменами, вибирати той напрям, який їм подобається, але обов’язково – незалежними від фінансів та обставин.
З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
Потрібно починати з мрії, подумати, як можна її здійснити, як заробити грошей для досягнення своєї мети і які знання отримати.
Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Головна якість – це інтерес. Треба постійно цікавитися та аналізувати. Важливо бути комунікабельним, знати мови і вміти рахувати гроші, розраховувати свої сили, прораховувати стратегію своїх дій.
Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Проект, про який я розповідаю, – потужний і різноплановий. Наша мета: виховати нове покоління незалежних дітей, нових лідерів.
Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Ні, не бувають. Іноді, звичайно, є труднощі, але я ніколи не опускаю рук.
Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Таких людей багато – сотні прикладів, і кожна історія їх успіху унікальна. Приклад – «Книга для героїв» Володимира Тарасова, історії про бізнес-стратегії та успішних людей.
Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
У мене всі рішення обдумані, тому мені важко відповісти.
Ваша доленосна подія в житті?
Я працював учителем у приватній школі, але вирішив, що мені цього мало для комфортного життя, тож треба розвиватися і прагнути вище. Так я зайнявся бізнесом. Я створив десяток бізнес-проектів, а потім повернувся знову в педагогіку, але вже як викладач бізнес-грамотності в школі.
Чим ви любите займатися у вільний час?
Спортом: гольф, теніс. Люблю активний відпочинок, а також відвідую тренінги та семінари.
Що ви цінуєте в людях найбільше?
Щирість.
Який сценарій прийняття рішення вам найближчий: вирішувати швидко чи кілька разів все зважити і обдумати?
Вирішую зазвичай швидко. Потім обдумую, як це реалізувати, що дасть це рішення, які для цього будуть потрібні ресурси – і тоді стає зрозуміло, чи було рішення вірним.
Що вас може вивести з себе?
Нічого.
Що було найлегшим у старті кар’єри (бізнесу)? А що найскладнішим?
Перші бізнес-проекти були складними і в чомусь не дуже вдалими, але починаючи з четвертого – все було легко і просто.
Яке відкриття ви зробили в сфері вашої діяльності?
Те, що бізнес можна будувати з дітьми, починаючи з першого класу.