Анастасія Мостепаненко

Засновник студії флористики «MOSTANA Flowers»

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Взагалі, ніколи не планувала займатись діяльністю, яка будь-яким чином пов’язана з творчістю, а тим паче, з живими квітами. Завжди працювала в журналістиці, потім перейшла в рекламний бізнес і продовжую займатись цим і зараз. Мені доводиться поєднувати два неймовірно різні бізнесові напрямки, і це мотивує вдосконалювати свої знання та професійні навички кожного дня. Ідея створити свою студію флористики з’явилась раптово і подарувала мені можливість отримувати велике задоволення від своєї діяльності.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Емоції клієнтів! Це неймовірне відчуття, коли ти маєш змогу стати частиною свята і створити найкращу атмосферу. Флористичний бізнес у нашому місті не дуже розвинений, і я хочу створити ідеальний сервіс у цьому напрямку, щоб кожен клієнт мав змогу отримати краще та ексклюзивне.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Я вважаю, що сім’я, в якій дружина самореалізована – це вже виграш для стосунків. Жінка має займатися тією справою, яка приносить їй не лише прибуток, а й задоволення. Така жінка завжди буде жити в гармонії з собою та своєю родиною. І стане чудовим прикладом для своїх дітей.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Найголовніше – це вміння стратегічно планувати. Адже, щоб досягти успіху, треба аналізувати кожен свій крок. Також дуже важливо вміти працювати в команді та бути стриманим, щоб приймати кожне рішення виважено. Неможливо досягти успіху наодинці, завжди є команда, яка допомагає тобі стати ближчим до омріяної мети. Отож, треба кожного дня вдосконалювати свої навички, щоб бути ближчим до свого успіху.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Мабуть, такі випадки бувають в житті кожного. Я завжди згадую, що після таких моментів все стає ще кращим, ніж було доти. Це своєрідний перехід людини до нового рівня. Той переламний момент, коли ти розумієш, що можеш бути кращим, ніж зараз.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
В мене немає конкретної людини, яка б була прикладом для наслідування. Я вважаю, що кумирів не повинно бути. Для мене абсолютно кожна людина, яка досягла успіху в своїй діяльності та зуміла не втратити важливі життєві принципи, вже є гарним прикладом для натхнення. Важливо не тільки стати успішним бізнесменом або керівником, найголовніше – залишитися гарною людиною.

Чим ви любите займатися у вільний час?
У свій вільний час найбільше люблю насолоджуватися прогулянками біля моря. Це допомагає відпочити та відволіктися від буденності.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
В людях я ціную щирість та доброту. У наш час це дуже рідкісні якості.

Які книги вплинули на ваш світогляд?
У мене є декілька улюблених книжок – «Майстер і Маргарита» Михайла Булгакова, «Втрачені ілюзії» Оноре де Бальзака та «Портрет Доріана Грея» Оскара Уайльда. Ці твори актуальні і в наш час, навіть дуже. Я з дитинства дуже багато читала, і книжки дуже вплинули на мій світогляд. Навіть зараз я доволі багато читаю. Мені здається, що книжок людині вистачить на все життя, і кожного разу в них можна знайти щось важливе і необхідне для себе.

Що зробило вас сильною?
Певні обставини та люди дають змогу нам вдосконалювати себе і ставати сильнішими. Отже, я не можу виділити подію чи людину, яка щось змінила. Кожного дня відбувається подія, яка допомагає нам стати наступного дня сильнішим та кращим.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Моє бажання створити мережу студій з ідеальним сервісом та ексклюзивними композиціями. Я завжди мріяла зробити свою діяльність ще кращою, красивішою та емоційнішою. Завдяки квітам багато жінок стають хоч трішечки щасливішими, і це мотивує вдосконалюватися і йти вперед.

Цитати: «Найголовніше – це вміння стратегічно планувати»
«Дуже важливо вміти працювати в команді та бути стриманим, щоб приймати кожне рішення виважено. Неможливо досягти успіху наодинці, завжди є команда, яка допомагає тобі стати ближчим до омріяної мети»