Анастасія Кириченко

Керівник ««Ministerium»»

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
HORECA, організація заходів, концертів, допомога у відкритті ресторанів, просування стартапів. На даний момент займаю посаду керівника в елітному клубі «Ministerium» в місті Одеса. Зараз усе своє натхнення і сили я вкладаю в клуб «Ministerium». Це саме те, що я люблю робити більше за все, адже я просто обожнюю знаходитись посеред людей, люблю бачити їх щасливими, усміхненими. Моя основна мета — зберегти культуру відпочинку в нашій з вами Одесі.
В клубі «Ministerium» кожен зал мобільний, у будь-якому з них можна проводити різні заходи – формальні і неформальні: бізнес-семінари, конференції, банкети або фуршети, фешн-покази, тематичні вечори, диско, караоке тощо. Кожен зал у «Ministerium» обладнаний аудіо- та відеотехнікою.
До речі, «Ministerium» знаходиться в історичному центрі Одеси, на вулиці Гоголя 12. Будівля була зведена в далекому 1881 році архітектором А.Г. Люіксом. Вона служила штабом Кредитного товариства, в залі якого проводилися збори, вистави, концерти, бали, маскаради і різноманітні вечори. Потім, у післявоєнні роки, тут розміщувався Одеський поштамт, а ще пізніше будівля служила Будинком науки і техніки Одеської організації спілки наукових та інженерних об’єднань України.
В травні 2012 року ми закінчили реставрацію. Зараз інтер’єр клубу нагадує про розкіш минулих часів, а сучасне обладнання робить його комфортним для відпочинку і ділових зустрічей.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Я маю величезний досвід роботи в HORECA. Життя склалося таким чином, що через трагедію, що трапилась в нашій сім’ї, коли я була ще 15-річною дівчинкою, мені довелося рано почати працювати і пройти життєвий вишкіл. Але той досвід, що я маю зараз, те ім’я, яке заслужила своєю відданістю і любов’ю до своєї справи, тепер працює на мене. Адже коли тебе залучають до роботи над проектом, коли прохають докласти руку до просунення нового закладу чи організувати івент — дуже приємно усвідомлювати, що твій теперішній статус — результат довгих років навчання і докладених зусиль.
Неодноразово я була єдиною дівчинкою в керівному складі елітного клубу чи ресторану, як, наприклад, в IBIZA, і це, безумовно, мене тішило і продовжує радувати.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Насправді в мене не тільки кар’єра і сім’я, а ще й спорт і хобі та багато ще чого, що треба поєднувати. В мене є син, йому зараз вісім, моє сонце і мотиватор. Він, як справжній чоловік, може вислухати і пожаліти маму, коли стає важко. У мене є справа, яку я обожнюю і в яку я вкладаю всю себе. Я не уявляю своє життя без спорту і подорожей.
Насправді усе це поєднувати неважко, бо якщо позбавити моє життя хоча б однієї з цих складових — воно стане сірим, і я почну сумувати, адже всі ці справи — це і є я.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Успіх приходить до тих, хто багато працює. Під лежачий камінь — вода не тече. Постійне самовдосконалення, щоденний виклик самому собі вчорашньому, щоб день у день ставати сильнішим, кращим, мудрішим — це і є формула успіху.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Колись давно я із дівчинки-принцеси почала перетворюватись на бізнес-леді. Принцеса вже подорослішала, і тепер хочеться побудувати своє королівство, де буде мій король і я буду біля нього королевою, а принц у мене вже є. Звичайно, я звикла бути сильною, але, як істинна жінка, хочу, щоб і про мене турбувались.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Авжеж, як і у всіх. Іноді просто втомлюєшся, починаєш докоряти собі за те, що, мабуть, мало часу приділяєш дитині. Але в такі моменти найбільшу підтримку надає мені найрідніша людина — моя мама. Коли виснаженість бере своє і хочеться виключити сильну бізнес-леді, побути слабкою, неодмінно на поміч приходить мама: обіймаючи, промовляє одну єдину фразу: «Діти тільки тоді щасливі — коли щаслива їх мама». І це навдивовижу дієво стимулює.
Також допомагає мій синочок. Так по-дорослому обіймає і говорить, що я в нього молодець і взірець для наслідування. Це дуже приємно.
Підтримку відчуваю не тільки від сім’ї – я дуже вдячна своїм друзям, які завжди поруч і сприймають мене справжньою, такою, яка я є.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Так сталося, що в житті я вчорашня є прикладом і стимулом для себе сьогоднішньої. І так день у день, рік у рік.

Ваша доленосна подія в житті?
Я не можу виділити щось конкретне, бо такі події трапляються досить часто. Перш за все — це мої подорожі. Після кожної поїздки я повертаюсь оновленою, не такою, якою була раніше. Я не їду кудись просто, щоб позагоряти біля басейну в готелі — я лізу в гори, іду в ліси з палаткою, вивчаю навколишній світ і себе в ньому.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Сім’я, друзі, спорт, подорожі, читання.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Щирість. Якщо людина не щира зі мною і я бачу і відчуваю, що вона грає, — я ніколи не буду з нею спілкуватися і навіть працювати.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Я людина вкрай добра, але мої посадові обов’язки змушують мене іноді бути жорсткою. Я дуже не люблю нікого звільняти, але ж я мушу оточити себе справжніми професіоналами (як це є зараз). Команда «Ministerium» – це дивовижні хлопці та дівчата, яким я можу делегувати будь-які повноваження і які мене точно не підведуть!

Які книги вплинули на ваш світогляд?
«33 стратегії війни» Роберта Гріна, «Шантарам» Грегорі Девіда Робертса.

Що зробило вас сильною?
Почуття відповідальності за своє життя. Хто, як не я?

Як змінився ваш погляд на себе і на світ за останні 10-20 років?
Я постійно дивлюсь вгору, крокую сходами життя. Це схоже на підкорення гірських вершин, але гора під назвою «Життя» — найвища і найкрутіша, а вершину її приховує біла пелена туману, над якою точно сяє сонце.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Я шалено люблю жити на повну катушку. Адже світ – він такий величезний, і в ньому ще стільки є всього, щоб спробувати, побачити, відчути. Це прагнення до нових відчуттів, знань, емоцій і є стимулом, щоб рухатися тільки вперед!

Цитати: «Люблю жити на повну катушку»
«Я постійно дивлюсь вгору, крокую сходами життя. Це схоже на підкорення гірських вершин, але гора під назвою «Життя» — найвища і найкрутіша, а вершину її приховує біла пелена туману, над якою точно сяє сонце».