Юрій Горбунов

Телеведучий, шоумен, актор, продюсер, Народний артист України.

Дитинство
Юрій народився на Львівщині в місті Новий Розділ, а дитинство провів в Івано-Франківській області.
Батьки Юрія практично не мали стосунку до світу мистецтва – батько був робітником на будівельному комбінаті. А мати, вихователька дитячого саду, грала на бандурі і з дитинства прищепила синові любов до музики. Тому і сам Горбунов-молодший навчився грати на гітарі і баяні ще в шкільні роки. Також серед його інтересів була самодіяльність.
У 1992 році Юрій Горбунов вирушив підкорювати Київ. За словами ведучого і актора, сам він тоді й подумати не міг про кар’єру на телебаченні або про гру в столичному театрі. «Я ніколи не мріяв про театр. Все сталося випадково. Мене запросили на попереднє прослуховування в екзаменаційну комісію Київського театрального інституту імені Карпенка-Карого, яка приїхала до нас в Івано-Франківськ. З двохсот кандидатів відібрали лише двадцять, які поїхали на іспити до Києва. З двадцяти нас надійшло лише п’ятеро. Конкурс становив майже сімдесят осіб на місце. Саме це кардинально змінило моє життя », — згадує Горбунов.

Телебачення
Першою роботою на ТБ, яка принесла широку популярність артисту, стала програма «Щасливий дзвінок». Та той момент це був перший шоу-інтерактив в Україні. Ось як згадує про цю програму сам Юрій: «Це був проект «Щасливий дзвінок» на УТ-1. Маша Єфросиніна, Оля Бура і я – перший в історії незалежної держави інтерактивне шоу з розіграшем призів. Тобто, люди дзвонили в студію, відповідали на питання і ми розігрували пральні машини, автомобілі. І так цілий рік. Я вже не пам’ятаю, якими були рейтинги, але це був саме той час, коли мене почали впізнавати на вулиці. Перед першим ефіром режисер пропонував порепетирувати, але я вирішив, що репетиція — це щось ганебне, краще видати все вже в кадрі. А коли включилася камера, у мене було чітке відчуття, що ці хвилини я вже переживав – коли вступав до театрального інституту: відчуття, коли ти щось робиш на майданчику і ніби бачиш себе з боку. Так само було і на ефірі – я ніби сам себе запитував: «Що ти тут робиш? Вали звідси!»
З 2000 року Юрій Горбунов починає працювати на «Новому каналі» — веде ранкове шоу «Підйом!» З тією ж Машею Єфросиніною у 2006 йде на «1 + 1», де веде безліч популярних проектів – від «Танців із зірками» до «Голосу країни». Юрій Горбунов ще в 2011 році виступав за те, щоб вітчизняне телебачення на 100% було україномовним.
Паралельно розвивається і кіно-кар’єра артиста: в його активі кілька десятків ролей у фільмах і серіалах, останніми впізнаваними роботами стали ролі у фільмах «Останній москаль» і «Село на мільйон». Також Юрій Горбунов активно працює в якості актора дубляжу, а ще – встигає посидіти в тренерському кріслі проекту «Ліга сміху». У 2017 році команда Юрія стала переможницею шоу. Вінцем своєї кар’єри сам Юрій вважає вагому нагороду – в 2015 році Горбунов був удостоєний звання Народного артиста України.