Світлана Осауленко

Депутат Одеської міськради

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Депутат Одеської міської ради VI-VII скликання, професор кафедри адміністративного та фінансового права Національного університету «Одеська юридична академія», кандидат юридичних наук, доцент, керівник юридичної компанії Світлани Осауленко.
Юрист – це покликання допомагати людям. Тому протягом усього життя допомагаю людям як депутат Одеської міської ради та як юрист.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Я з 1-го класу староста. Громадська діяльність і знання в області юриспруденції дають можливість допомагати людям.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Кожна людина повинна чітко розуміти для себе, що головне – це сім’я, любов і гармонія. Коли люди люблять одне одного, виходить поєднувати і сім’ю, і кар’єру. Коли знаєш, що довіряєш своєму чоловікові і завжди можеш розраховувати на його підтримку, з’являється можливість віддаватися улюбленій справі. Я вважаю, що не повинно бути самоціллю встигати все, щось поєднувати. Головне – домогтися внутрішньої гармонії, займатися улюбленою справою. Хочеш будувати кар’єру – займайся цим, не твоє це – значить, не потрібно. Не потрібно робити щось, тому що модно. Модно – бути поза модою і часом. А ще потрібно просто не лінуватися. Прокидатися раніше, встигати більше.

Якими якостями, навичками треба володіти, щоб домогтися успіху?
Цілеспрямованістю, наполегливістю, не лінуватися, силою духу. Обов’язково потрібно вірити в свою справу і любити його. Я завжди кажу, що краще бути хорошим кухарем, ніж поганим юристом.

Яких цілей ви хочете домогтися в майбутньому?
Хочу розвиватися в своїй роботі, професії. Я вважаю, що розвиток – це дуже важливо. Дуже важливо йти вперед, не зупинятися на досягнутому. Хочу захистити докторську, стати народним депутатом і народити дитину, а ще – схуднути до літа.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, в свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Звичайно ж бувають, як у більшості людей. Мені для перезавантаження дуже важливо поміняти картинку – кудись виїхати, подивитися на нових людей, на життя, яке нас оточує. Послухати історії інших людей. Проаналізувати своє життя. І це не обов’язково за кордоном. Поїздка в червону зону України, де йде війна, повірте, теж дуже протвережує і вставляє мізки на місце.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Юлія Тимошенко, Наталія Королевська, Колінда Грабар-Кітарович і моя мама. Мені пощастило бути знайомою з цими шалено крутими жінками. Я захоплююся ними кожен день, їх красою, розумом, силою, наполегливістю, божевільною працездатністю, але в той же час милосердям і ніжністю.

Ваша доленосна подія в житті?
Напевно, вибір місця навчання після школи НУ «ОЮА». У юридичній академії я виросла, сформувалася як особистість. Ще одна подія – коли мене обрали головою Молодіжної ради Одеської міської ради. Ці дві події сформували моє життя.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Подорожувати. На жаль, у мене на це не вистачає часу і грошей.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
В людях ціную відданість.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Напевно, все ж це розлучення. Я з простої радянської родини, вихована в кращих традиціях радянського часу. Золота медаль, музична школа, танці, червоний диплом, розлучатися – це погано. Я була ініціатором розлучення. Зараз точно знаю, що це було абсолютно правильне рішення для мене, мого чоловіка і моєї дочки.

Що зробило вас сильною?
Сильною мене зробило саме життя, зі складнощами і несправедливістю. Загострене почуття справедливості і правди, і ті перепони, які доводиться долати щодня. Маленькі і великі перемоги і невдачі роблять мене сильнішою.

Як змінився ваш погляд на себе за останні 10-20 років?
За останні 10 років я точно зрозуміла, що найголовніше – це не успіх заради успіху. Дуже важливо бути в гармонії з собою, займатися улюбленою справою і бути з коханим чоловіком.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Кожен день надихає йти вперед – моя сім’я, моя чудова дочка, коханий чоловік. Я дуже хочу жити в країні, де немає війни, де посміхаються діти, а дідусі та бабусі одягнені в останню колекцію Gucci і тільки повернулися з круїзу. Хочу жити в країні – де не страшно відпустити доньку погуляти на вулицю, а вчитися вона піде по тій професії, яка подобається, а не за яку більше платять. Я точно знаю, що саме від мене, від кожного з нас залежить те, в якій країні ми будемо жити далі.

Цитати: «Важливо йти вперед, не зупинятися»
«Я точно зрозуміла, що найголовніше – це не успіх заради успіху. Дуже важливо бути в гармонії з собою, займатися улюбленою справою і бути з коханим чоловіком»