Соліст балету Одеського національного академічного театру опери та балету
Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Заслужений артист України. Закінчив Київське державне хореографічне училище за спеціальністю «хореографія» у 1996 році, а в 2001 році – Київський Національний університет культури і мистецтв, факультет сучасної хореографії.
У балетну трупу Одеського Національного академічного театру опери та балету я був запрошений у 1997 році. Виконую партії: принца Зігфріда і Ротбарта ( «Лебедине озеро» Петра Чайковського); партію принца Дезіре («Спляча красуня» Петра Чайковського); партію Лускунчика-принца («Лускунчик» Петра Чайковського); партію Альберта («Жизель» Адольфа Адана); партію Хозе і Тореадора ( «Кармен-сюїта» Жоржа Бізе-Родіона Щедріна); партію Руді (балет-гала «Нурієв forever …»); партію Степана («Лілея» Костянтина Данькевича); партію Юнаки (хореографічна сюїта «Шопеніана»); партію Солора («Баядерка» Людвіга Мінкуса); партію Люсьєна («Пахіта» Людвіга Мінкуса); партію Еспади («Дон Кіхот» Людвіга Мінкуса); партію Кронпринца («Таємниця Віденського лісу» на музику Густава Малера і Йоганна Штрауса); партію Івана-Царевича («Жар-птиця» Ігоря Стравінського); партію Антипода («Крик» на музику різних композиторів); партію Арбеніна («Маскарад» Арама Хачатуряна); партію Дроссельмейера («Лускунчик» Петра Чайковського);
Як балетмейстер – спільно з Яніною Кисельовою – здійснив постановку балету для дітей «Червона Шапочка».
Гастролював у Франції, Італії, Іспанії, Греції, Швейцарії, Німеччині, США, Канаді та інших країнах.
У 2007 році нагороджений почесною грамотою голови Одеської обласної державної адміністрації за вагомі творчі здобутки, значний особистий внесок у розвиток національного балетного мистецтва та високу професійну майстерність.
Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Я постійно жартую стосовно цього, що я завжди хотів самостійного життя і поїхав від батьків, щоб навчатись балету. А насправді мені просто подобається танець, подобається перевтілюватися в різні образи.
З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
Першою чергою має визріти відповідь на питання, що саме я хочу робити в житті. Наполегливо працювати. Відточувати майстерність. Не дозволяти собі лінуватися. Пробувати, доки не вийде.
Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Силою волі, амбіціями, працелюбством. Я розпочинав свій творчий шлях із самих низів у кардибалеті «Спляча красуня». І по сходинках рухався до більш головних ролей.
Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Ми самі обираємо свою професію, тож сказати, що важко, ми не можемо. Так, буває, що дуже втомлюєшся: дорога, багато переїздів, велике навантаження. Але глядач не повинен цього бачити, тому викладаєшся на всі сто відсотків.
Яких цілей ви хочите добитися у майбутньому?
Які б не були цілі, головне – завжди рухатися вперед, вкладаючи у все, що робиш, бажання та відповідальність. Одна з головних цілей – це залишити після себе спадок, яким можна пишатись.
Хто для вас є найбільш значимою людиною, наствником, прикладом для наслідування?
Головні наставники та приклад для наслідування – це, першою чергою, мої викладачі, які вкладали в мене свій багаж майстерності. Найбільш значимі для мене люди – це мої рідні, близькі та друзі, які підримували у важкі моменти. Дуже вдячний кожному з них!
Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Перше складне рішення було, коли появилась можливість виїхати за кордон на постійну роботу. Вважаю, що поступив правильно, коли залишився у рідному й найкращому Одеському театрі. Друге складне рішення – це коли після важкої травми треба було відновитись. Майже не змінив спеціальність. Із такою травмою лікарі казали, що шансів повернутись на сцену лише 20%. Прийняв непомилкове рішення, хоча й складне.
Ваша доленосна подія в житті?
Доленосним стало обрання своєї стежки в житті. Батьки мене підтримали, за що щиро їм вдячний. І ще – коли випав шанс стати тим, ким є зараз.
Чим ви любите займатись у вільний час?
Вільного часу не так багато. Банально – прибираю, дивлюсь телебачення, слухаю музику, читаю різноманітну літературу та замислююсь про сенс життя. Ну і, звичайно, проводжу час разом з моїм любим сином.
Який сценарій прийняття рішення вам найближчий: вирішувати швидко чи кілька разів все зважити і обдумати?
Все повинно бути гармонійно усереднено. Головне – не вирішувати на емоціях.
Що було найлегшим у старті кар’єри. Що найскладнішим?
Найлегшим був старт. Найскладнішим буде фініш. Саме він показує, хто ти є і чого вартий.
Яке відкриття ви зробили в сфері вашої діяльності?
Це не відкриття – це аксіома, яка стосується кожної сфери. Працюй самовіддано не тільки, коли все добре, а завжди. Полюби своє діло. Будь об’єктивним, чесним та дісциплінованим не тільки для себе, а й для інших. Зроби все, щоб бути гарним прикладом для наступного покоління.