Олександр Бєляк

Режисер, сценарист, кінопродюсер

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Наша кінокомпанія «VAIT FILMS» – перша компанія в Одесі, яка наважилась випустити художній фільм одеського виробництва у національний прокат. Сьогодні ми вже працюємо над четвертою повнометражною стрічкою – комедією «Гола правда», яка також стане фільмом, зробленим в Одесі для широкого українського прокату.
З дитинства серед усіх видів мистецтв найбільше мене заворожувало кіно. Багато років я займався маркетингом та постійно був пов’язаний з виробництвом аудіовізуальних матеріалів. Одного разу вирішив для себе, що єдине, чим я хочу займатися – це кіно для великого екрану.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Я ближче познайомився з українським кіноринком, коли займався маркетингом та продажем стрічки «У спорті тільки дівчата». Українського комерційного кіно тоді ще практично не було. Я зрозумів, що стою на порозі становлення національного кіноринку, і в мене з’явилась віра, що саме в нашій Одесі, яка була колискою світового кіновиробництва, я зможу зібрати сильну команду, здатну відродити одеське кіно.

З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
Завжди потрібно починати з мрії. Якщо в тебе з’явилась конкретна мрія, то в тебе точно є талант і внутрішня сила для її втілення.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Найкраща якість для досягнення успіху – величезна любов до своєї справи. Та любов, що витягне тебе з купи невдач та помилок, які навалюються на кожного, хто йде до своєї цілі.

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Наша кінокомпанія в Одесі буде знімати стрічки за участю голлівудських акторів для світового кінопрокату.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Звичайно, бувають моменти, коли віра атакується невдачами, коли опускаються руки і здається, що йти далі більше немає сенсу. Тоді я можу посидіти десь п’ятнадцять хвилин у печалі, трохи себе пожаліти, а потім згадати, що я людина, створена по образу Бога, яка має жити, творити, розвиватись, незважаючи ні на які перешкоди. Тож встаю та продовжую робити свою справу. А для більшого натхнення – дивлюся якісне кіно, яке відразу підіймає настрій та налаштовує на хороший лад.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Мабуть, це банально, але для мене найкрутішим прикладом селфмейд-людей є Стівен Спілберг та Джородж Лукас. Це люди, які без нафти, газу та заліза змогли зробити мільярдні капітали. Талант, навчання та важка праця – ось компоненти для успіху у своїй справі. Хоча, здається, без таланту теж можна досягти багато. Навчання та праці буде достатньо.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Залишити роботу та зайнятися власним бізнесом.

Ваша доленосна подія в житті?
Перше побачення з моєю дружиною.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Доброту. Вона робить людей такими красивими!

Який сценарій прийняття рішення вам найближчий: вирішувати швидко чи кілька разів все зважити і обдумати?
Я вирішую дуже швидко. Це особливо потрібно на знімальному майданчику. Перше, що від тебе очікує вся команда у складних ситуаціях – це швидких рішень.

Цитата: «Завжди потрібно починати з мрії. Якщо в тебе з’явилась конкретна мрія, то в тебе точно є талант і внутрішня сила для її втілення»