Олег Ян

Комерція і виробництво

Освіта
Вища економічна освіта

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Компанія Laminam S.p.a. (Італія), представництво в Україні. Вид діяль-ності – оптові продажі керамічних слябів, виготовлення і монтаж фасадних систем, інтер’єрів житлової та комерційної нерухомості, а також елементів меблів. Займаюся саме цим, тому що люблю свою роботу)

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Я прожив 8 років в Італії в м. Сассуоло (в цьому місті розташовані понад 250 виробників керамічної плитки). І почавши свою кар’єру в одній з найбільших виробничих груп галузі, отримав великий професійний досвід саме в цьому напрямку. Зараз важко уявити свою діяльність в іншій сфері (при тому, що є співзасновником компаній, що займаються різними видами бізнесу).

З чого потрібно починати, щоб домогтися успіху?
Перше. Необхідно раз і назавжди зрозуміти, що ти працюєш завжди на себе! Навіть коли ти працюєш на когось іншого! Той досвід, який ви отримуєте – інвестиція в майбутнє! Друге. Необхідно щодня приділяти увагу особистісному розвитку (читання, навчання, семінари і тренінги). Третє. Обов’язково знаходити час на спорт і хобі. Усе це працює, якщо поставлені чіткі і досяжні цілі і ви постійно вдосконалюєтеся.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Цілеспрямованість, ентузіазм, цікавість і здоровий фанатизм. Усі ці якості розвиваються свідомо і з часом перетворюються в позитивні звички. Отже, це під силу кожному!

Яких цілей ви хочете добитися в майбутньому?
Люблю говорити тільки про коротко- і середньострокові цілі. Моя спортивна мета – пройти дистанцію тріатлону Norseman у Норвегії (3,8 км плисти у воді 15 градусів, 180 км – велоетап по гірській місцевості, забіг в гори – 42 км]. Поточна мета в бізнесі – зайняти 70 % ринку; цього ми фактично домоглися, залишається вирішити і підготувати деталі.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Зміна діяльності – і є відпочинок! Як правило, мені допомагає спорт. Я займаюсь ультра-марафонським бігом, ультра-дистанціями у плаванні на відкритій воді і велоспортом. Спорт мене організовує, робить сильнішим як фізично, так і психологічно. Моя думка, що натхнення залишає нероб. З моїм графіком просто ніколи про це і думати!

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Мені пощастило в житті – я зустрічаю на шляху багато цікавих цілеспрямованих людей. Якщо говорити про професійну діяльність – значимою фігурою для мене виступає Джанфранко Сассо – професіонал у нашій галузі, мені пощастило працювати з ним разом. Якщо говорити про особисте життя – усе близькі люди так чи інакше є для нас наставниками. Якщо людина постійно розвивається і росте над собою – його оточення і є його наставники.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Рішення все кинути і зайнятися власним бізнесом. Чесно кажучи, було непросто з поста найманого високо оплачуваного топ-менеджера ризикнути і почати займатися своїм бізнесом. Це було складно і дуже заманливо. Згадую і посміхаюсь.

Ваша доленосна подія в житті?
В особистому житті доленосною подією вважаю зустріч зі своєю дружиною Інною; у професійному – момент, коли я ризикнув і переїхав жити в Італію.

Чим ви любите займатися у вільний час?
У вільний час я читаю (в середньому 70 книг на рік). Займаюся спортом (триатлон, марафонський біг, плавання на відкритій воді, шосейні бревети на велосипеді і, звичайно, більярд), готуюся до майбутніх стартів. Дуже люблю грати на гітарі.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Розум, порядність і почуття гумору (але це можливо завдяки першому;).

Який сценарій прийняття рішення вам найближче: вирішувати швидко або декілька разів все зважити і обдумати?
Це залежить від ситуації, при цьому завдяки інтуїції – я приймаю рішення досить швидко.

Що вас може вивести з себе?
Невігластво, некомпетентність.

Що було найлегшим у старті кар’єри (бізнесу)? А що найскладнішим?
Жадібний інтерес до всього нового нівелював купу проблем. Тому найбільш легким вважаю період адаптації до життя в іншій країні. А складним у моєму старті була необхідність повністю переучуватися, міняти свій менталітет – від спекуляції до європейської манери ведення бізнесу (оскільки починав свою кар’єру в Італії).

Яке відкриття ви зробили в сфері вашої діяльності?
Усі обмеження у нас в голові! Світ цікавий, тому що ми різні!