Наталія Бондарчук

Наталія Бондарчук -генеральний директор європейської юридичної фірми «дипломат», віце-президент Інституту розвитку демократії, президент фестивалю студентського кіно «Перший крок»

 

Українські жінки насправді унікальні – вони встигають все, поєднуючи кар’єру, сім’ю, захоплення і суспільну діяльність. І Наталія Бондарчук – тому яскравий приклад. Вона вражає тим, що їй вдається виглядати, як ангел, і при цьому бути справжнім професіоналом і впливовим суспільним діячем. Як генеральний директор, вона керує ТОВ «Європейська Юридична Група «Дипломат»», і разом з тим бере активну участь у громадському житті міста, будучи консультантом секретаря Одеської міської ради й одночасно віце-президентом ГО «Інститут Розвитку Демократії».

Про кар’єру
Життєвої мети стати юристом у мене спочатку не було. Вибір своєї професійної діяльності я зробила за прикладом чоловіка. Так, у 1994 році ми разом створили ТОВ «Європейська Юридична Група «Дипломат»», згодом я її очолила, ставши генеральним директором. На сьогоднішній день наша компанія є однією з найкращих в Одеському регіоні, а мабуть, і в країні.

Про бізнес
Сказати, що правова сфера існує сама по собі – це відійти від істини. Правові відносини завжди знаходяться в тісній взаємодії з політичною ситуацією і господарською діяльністю в державі. До колишніх темпів зростання ринок юридичних послуг повернеться лише тоді, коли стабілізується політична ситуація і наступить довгоочікуваній спокій в нашій країні. А поки ринок скорочується під тиском кризи, компанії доводиться відстоювати своє місце на ринку, тож запорукою виживання стає одне – професіоналізм! Тому «Європейська Юридична Група «Дипломат»» почувається добре навіть у такий нестабільний час, як зараз.

Про суспільну діяльність
Гостре відчуття справедливості було у мене завжди, але тільки на громадській роботі я відчула, що до неї можна лише наблизитись. Справедливість ніколи неможливо досягти повною мірою, вона існує як недосяжний, але дуже важливий орієнтир, який вказує нам шлях суспільного розвитку. Зі шкільних часів я усвідомила, що у демократії немає іншої мети, ніж справедливість. Тому наша громадська організація називається «Дослідницький Інститут Розвитку Демократії», де я обіймаю посаду віце-президента. Ми ставимо за мету подолання так званої дисфункції демократії, яка стає на перешкоді реалізації справедливості у суспільстві.
Разом зі мною в Інституті працюють науковці і практики, фахівці з суспільнознавства і сучасних політичних технологій. Людиною, яка стала серцем дружного колективу нашого Інституту, є його директор, керівник медіахолдингу «СЛОВО», знаний політичний експерт Ігор Назаренко.
У нашій діяльності ми поєднуємо три складові: Дослідницький Інститут Розвитку Демократії, PR-агентство і GR-консалтинг. Ми пропонуємо нашим партнерам рішення, засновані на досвіді реалізації комплексних кампаній, напрацьовані за роки роботи на ринку PR- і GR-контакти. Унікальні авторські розробки та наукова база дозволяють нам досягти потрібного результату.

Про цілі
Якщо коротко визначити проблему, то вона полягає в комунікації влади і народу, влади і бізнесу, коли всі розмовляють на різних мовах, не сприймаючи одне одного. Іноді влада так поступає свідомо, щоб уникнути відповідальності, і наше завдання – не допустити цього і наблизитись до справедливості у суспільстві. Ми всі бачимо, що дисфункція демократії в нашій країні досягла таких масштабів, що відвертіше буде казати не про демократію, а про плутократію.

Про сім’ю
Мені вдалося втілити всі свої дівочі мрії в реальність. У мене люблячий чоловік, який для мене опора, порадник та однодумець. Мої діти – дочка і син – моя гордість. Син пішов нашими з чоловіком стопами – вчиться на юриста і також планує пов’язати своє життя з юриспруденцією.

Про головне в житті
Думаю, головне в житті – це реалізація, у найширшому сенсі. У відносинах з чоловіком – це любов і гідне ставлення одне до одного. У сім’ї – це здорові, щасливі батьки і діти. У праці – це така діяльність, яка захоплює настільки, що не помічаєш, як пролітає час, а вечірня втома приносить приємне задоволення.

Про жіночу місію
Моє глибоке переконання, що у жінки на Землі є важлива місія. І полягає вона не тільки у створенні сім’ї і збереженні родини, вихованні дітей – усе це, безумовно, важливо, але цим не обмежується місія жінки. Ми живемо в брутальному чоловічому світі, де багато війн, страждань і несправедливості. Ніяка жінка не бажатиме цього – ні своїм дітям, ні своїй родині, ані своєму народові! Тому я вважаю, що жінки усіх народів повинні надихати своїх чоловіків на великі звершення заради спільного майбутнього. Впевнена, прикладів такого натхнення ставатиме з кожним роком все більше!

Про відносини
Я вважаю, що поруч з жінкою обов’язково повинен бути чоловік, так судилося самим Богом. Чоловік та жінка зовсім різні, думають, відчувають та діють по-різному, та коли вони разом і їхня воля спрямована на одне – їхня відмінність стає непереможною силою. Я це точно знаю, у нас так з моїм чоловіком, і я б хотіла таких відвертих відносин і для своїх дітей, у яких все ще попереду.

Про захоплення
Серед того, що мене захоплює у житті, я можу назвати великий теніс. Любов до цього виду спорту у мене від мого чоловіка. Саме він в нашій родині завжди серйозно займався тенісом. Ми їздили з ним разом по Україні та по інших країнах на змагання. Згодом я перестала бути просто спостерігачем, тож тепер не усвідомлюю себе без великого тенісу – і таке часом трапляється!