Наталія Бондарчук

Юриспруденція, підприємництво, громадська діяльність.

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Адвокатське бюро Сергія Бондарчука «ДИПЛОМАТ», яке ми створили разом з чоловіком і яке я зараз очолюю, є однією з найкращих компаній в Одеському регіоні та, мабуть, і в країні. До того як доля звела мене з моїм чоловіком, справжнім фахівцем і прекрасним наставником, я і гадки не мала, що колись буду всерйоз займатися юриспруденцією. Але я ні в якому разі про це не шкодую, навпаки — наша спільна справа приносить мені велике задоволення. За всі ці роки, що я відточувала свою майстерність і розвивала професійні навички, я навчилася бути керівником і дивитися на труднощі з високо піднятою головою, адже в мене є мій чоловік, надійне плече, на яке я можу спертися в складну хвилину, а також моя команда — віддані професіонали, які пліч-о-пліч з нами рухають нашу справу вперед.
Окрім зайнятості в Адвокатському бюро, я виконую обов’язки консультанта секретаря Одеської міської ради, є директором приватного підприємства «ЮРИДИЧНИЙ АЛЬЯНС», а також обіймаю посаду віце-президента громадської організації «Інститут Розвитку Демократії».

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Всерйоз зайнятися юриспруденцією мене надихнув Сергій, мій чоловік. Але ж правова сфера не може існувати сама по собі. Право тісно переплітається з політикою, економікою, психологією особистості, зачіпає свідомість мас, і ці взаємини не є статичними, але повною мірою відзеркалюють одна одну. Саме тому, в процесі свого професійного становлення, я все більше поринала у паралельні з юриспруденцією напрямки. Я постійно здобуваю нові знання і навички, які допомагають мені в роботі і взаємодії з оточенням, бо навколишній світ знаходиться в постійному русі, і ми повинні не відставати, але рухатись з ним в одному ритмі.
Крім того, право стало для мене інструментом, що допомагає реалізувати внутрішнє відчуття справедливості, яке завжди було властиве мені. Ще одним напрямком, рух в якому дозволяє змінити світ на краще, є громадська діяльність. У нашому «Інституті Розвитку Демократії», в якому я обіймаю посаду віце-президента, працюють професіональні науковці і практики, соціологи і політики світового рівня, для яких наближення до демократії у повному сенсі цього поняття — є метою всього життя.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Сім’я і бізнес — командні ігри, тому розподіл обов’язків і взаєморозуміння — фундаментальні навички, які допомагають гармонізувати життя.
Не можна відмовлятися від однієї сфери життя заради іншої. Людині для щастя потрібно дуже багато – сім’я, діти, робота, кар’єра, гроші, захоплення, друзі, подорожі… Як правило, якщо однієї-двох складових не вистачає, то людина відчуває себе нещасною. Є історії, коли жінки, які присвятили себе кар’єрі, після 30-ти відчували спустошення. Але багато випадків, коли жінка відчувала те ж саме, відмовившись від кар’єри: присвятивши себе родині і дітям. Треба прагнути до створення такої моделі, в якій сім’я є стимулом для роботи, а робота – стимулом для сім’ї!
Коли час як ресурс обмежений, люди намагаються розподілити його більш ефективно. Я і мій чоловік маємо досить щільні графіки, але правду кажуть: чим більше справ – тим більше ти встигаєш. Головне при цьому – із задоволенням робити усе: чи то підготовка до важливої зустрічі, чи планування бюджету, або ж приготування смачної вечері для коханих.

Якими якостями, навичками потрібно володіти, щоб домогтися успіху?
Першою чергою треба бути людиною дії і рухатись, незважаючи ні на що. Все, що ми досягаємо і можемо досягти, вже є в нас самих, треба тільки почати щось робити. Найскладніше — це рушити з місця, а вже далі треба тільки зберігати напрямок руху і поступово прискорювати темп.
Та людина, що має жвавий розум, який постійно перебуває в русі і не «залежується», обов’язково має в собі такі якості, як: здоровий глузд, бажання ставати кращим з кращих, високий інтелект (не плутати з IQ), впевненість у собі і своїй справі, відчуття справедливості і небайдужість до навколишнього світу.

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Віра в себе та в свою справу може покидати тільки ту людину, що тільки-но починає робити перші невпевнені кроки до своєї мети. На перших порах виникають певні труднощі, відчувається тиск і шалена напруга, але з часом все це минає – і ти обростаєш впевненістю шар за шаром, як сніжний ком. Тоді вже ніщо, або майже ніщо, не може вивести тебе з цієї рівноваги.
Звичайно ж, я людина і іноді втомлююся, але здорова атмосфера родинного затишку і приємні дрібнички поповнюють втрачену енергію, як електричний струм заряджає акумулятор.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Авжеж, мій коханий чоловік. Його підтримка, любов і повага допомогли мені стати тим, ким я є зараз. Сергій для мене є прикладом професіоналізму, розсудливості, доброти і чуйності, чоловічої надійності і мужності. З ним я не турбуюсь ні про що.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Наша родина є дуже дружною, тому весь вільний час ми намагаємося проводити разом. Особливо Бондарчуки обожнюють подорожувати. Як мінімум два рази на рік ми відправляємося у відпустку туди, де ще ніколи не бували. З сім’єю ми об’їздили всю Україну, адже у нас є стільки мальовничих місць, про які мало хто знає.
Якщо ж не брати до уваги подорожі, я дуже люблю бувати на свіжому повітрі з цікавою книгою, присівши на лавочці на березі моря, або відвідати театр.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Щирість, відвертість і розум.

Що зробило вас сильною?
Розуміння того, що хто, як не я, зможе змінити моє життя на краще.

Як змінився ваш погляд на себе і на світ за останні 10-20 років?
Я стала мудрішою і здійснила ті свої мрії та плани, які раніше здавались для мене нездійсненними.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Моя родина, моя робота, моє життя у всеосяжному сенсі цього слова — це моє натхнення. Прокидаючись кожного ранку, я дякую Богові за все, що в мене є, і не забуваю подякувати моїм близьким і самій собі за те, що є сили і бажання вставати і діяти.

Цитати: «Треба бути людиною дії»
«Найскладніше — це рушити з місця, а вже далі треба тільки зберігати напрямок руху і поступово прискорювати темп»