Одна з найвідоміших і визнаних співачок України. Енергетика її голосу творить чудеса. Талант артистки підкорив серця незліченній кількості шанувальників.
Що таке музика?..
Це – світло, народжене з переживань душі; з радості і горя; з усього, що становить людське життя.
Талант – це дорогоцінний дар Божий. Цю коштовність ми приймаємо в спадщину, приходячи в цей світ, щоб зробити його ще прекраснішим, ще чарівнішим.
Початок творчого шляху
Майбутня зірка української естради з’явилася на світ у місті Києві 6 квітня 1970 року в родині авіаінженерів. Водночас Ірина вчилася в театральній студії. Оцінюючи її роботу на сцені, фахівці пророчили маленькій Ірині Білик велике театральне майбутнє. Уже з п’яти років дівчинка захоплюється танцями, з шести – виступає в складі дитячого ансамблю «Сонечко» з гастролями по всьому Радянському Союзу.
З семи років почала відвідувати музичну студію. Незабаром вона вже була однією з найуспішніших учениць, у 10 років створила свою першу пісню. Закінчивши школу, Ірина стала працювати викладачем музики. Удосконалюючи свою майстерність, Ірина стала писати музику і вірші до неї. Мрія про велику сцену ставала реальністю.
У 1989 році Ірина вступає до Київського державного вищого музичного училища ім. Р. М. Глієра на факультет «естрадний вокал». З 1988 року Ірина Білик починає працювати над власним репертуаром.
Але слава сама знайшла артистку: вперше за багато часу, у 1989 році Ірина Білик виступила на фестивалі «Червона Рута», і це був творчий злет співачки. Через рік, виступивши на фестивалі «Весняні надії», Ірина Білик записала перший сольний альбом «Кувала зозуля». Там же вона познайомилася музикантами групи «Аякс»: Жаном Болотовим, Георгієм Учайніковим та Юрієм Нікітіним. Усі разом вони створюють музичну групу «Цей дощ надовго». У 1992-му році, вже як сольна виконавиця, артистка представила Україну на фестивалі «Слов’янський базар» (у Вітебську) і взяла участь у фестивалі «Марія» (Трускавець). Згодом група «Цей дощ надовго» засновує Продюсерську агенцію «Нова».
З 1994 року Ірина починає вести активну гастрольну діяльність. У цей же період вона пробує свої сили як ведуча телевізійної новорічної програми на каналі «УТ-1». Її перше шоу в рамках концертного туру «Нова» зібрало понад 3600 глядачів і пройшло при повному аншлазі.
Сходження
Неодноразово виступала як члена журі проекту «Фабрика зірок-4» на телеканалі «Новий канал». У березня 2013 разом з групою «TIK» Ірина Білик вирушила у всеукраїнський тур «Кращі українські хіти». За місяць було дано 24 концерти, за що після закінчення туру артисти потрапили в Книгу рекордів України з формулюванням «за найбільшу кількість концертів».
У 2014 році випустила новий альбом «Світанок», виступила на фестивалі «Нова Хвиля» та вирушила в тур «Краще» на підтримку свого нового альбому. У травні 2015 року Ірина дала великий сольний концерт «Про Любов» у палаці «Україна», на якому була представлена дуетна версія пісні «Самотня» з альбому «Фарби» 1998 року, виконана з Наталею Могилевською.
Навесні 2015 року було випущено кліп на пісню «Кричи». Також Ірина взяла участь в концерті пам’яті Кузьми Скрябіна, виконавши їх спільний хіт «Мовчати» зі Святославом Вакарчуком. Влітку Білик дала ще один великий концерт у Києві, що має назву «Білик. Літо. Танцюємо!».
Нагороди:
1992 р. – лауреат міжнародного фестивалю «Пісенний Вернісаж. Нова українська хвиля».
1996 р. – звання Заслуженої артистки України. Нагорода в галузі сучасної української музики та масових видовищ «Золота Жар-Птиця» у номінаціях «Співачка року» та «Пісня року» на фестивалі «Таврійські ігри».
1997 р. – нагороди «Подія року» в галузі сучасної української музики та масових видовищ «Золота Жар-Птиця». Тут же Білик отримала ще дві нагороди в номінаціях «Співачка року» та «Альбом року» («Так просто»).
1998 р. – нагорода в галузі сучасної музики та масових видовищ «Золота Жар-Птиця» в номінаціях «Співачка року» та «Альбом року» («Фарби»).
1999 р. – перемога в номінаціях «Найкраща співачка», «Кращий альбом» («Фарби») і «Кращий відеокліп» («А я пливу») на церемонії вручення нагород «NOVA records awards».
2002 р. – нагороди «Почесний Ях» у номінації «Відкриття року» на польському фестивалі «Yach Film».
2006 р. – перемога на «Showbiz AWARD» у номінації «Краща співачка».
2008 р. – Народний артист України.
2011 р. – премії «Золотий грамофон» у Москві та «Кращий виконавець двадцятиліття» (Національна музична премія YUNA).
2017 р. – Премія «Музична платформа».
Крім іншого, Ірина Білик знімалася в кінофільмах: «Зоряні канікули» (2006 р), «Дуже новорічне кіно, або Ніч у музеї» (2007), «Сорочинський ярмарок» (2014 г.).
В останні роки Ірина Білик працює над новими піснями, а також часто з’являється як запрошена зірка або спеціально запрошений експерт на різних шоу-проектах. У різні роки артистка брала участь у таких проектах, як «Народна зірка», «Танці з зірками», «Зiрка + Зiрка», а також була фактичним куратором декількох сезонів української «Фабрики зiрок».
Кращі роботи: «Так просто», «Ми будемо разом», «Любов. Яд».
Нагороди: «Золоте перо Жар-Птиці», звання заслуженої артистки України.
Мати двох дітей, одружена з Асланом Ахмадовим.