Анатолій Теребій

Фінансист, професійний тренер з фінансів, психолог.

Освіта
Має три вищі освіти за спеціальностями: бухгалтерський облік та аудит, бізнес-адміністрування, психологія.

Розкажіть, чому саме вирішили займатись фінансовою діяльністю та проведенням бізнес-тренінгів?
Вже дев’ять років я працюю на потужному виробничому підприємстві, займаючи посаду директора з економіки та фінансів, і отримую велике задоволення від симбіозу цифр, формул та подвійних записів, а ще – коли дебет дорівнює кредиту у бухгалтерському балансі.
Більше двох років тому мене запросили як спікера в міжнародну школу Бізнесу при Університеті Альфреда Нобеля, що у Дніпрі. Там я викладаю економіку бізнесу та фінансовий менеджмент. Цікаво спостерігати за людьми, які взагалі не мали уявлення про бухгалтерську діяльність та аналіз фінансової звітності, а вже протягом якихось 2 місяців самостійно вирішують об’ємні задачі і роблять висновки стосовно господарської діяльності.
Підприємства надають рекомендації щодо подальшого розвитку. І часто звертаються зі словами вдячності, говорячи: «Нам здавалось, що фінанси – це нудно і важко. Тепер завдяки Анатолію Анатолійовичу ми розуміємо, що це може бути цікаво, насичено та весело». Затребуваними стали і мої тренінги на замовлення з теми «Фінанси для менеджерів-нефінансистів».
Також працюю зовнішнім фінансовим консультантом з постановки управлінського обліку на одному з підприємств у м. Дніпрі. Маю приватну практику психолога. Завдяки вивченню механізмів нейро-лінгвістичного програмування та психології я визначив своє призначення. Працюючи з клієнтами, бачиш, що вони починають розуміти, що їм робити далі, як формувати цілі та досягати їх. І усвідомлюєш, що ти на правильному шляху
Спочатку я планував стати податковим інспектором і проводити перевірки на підприємствах. Але в процесі навчання зрозумів, що мене дуже цікавить бухгалтерський облік. Тож я почав глибоко вивчати саме цю сферу. Далі випало пройти шлях від рядового бухгалтера до головного. Тоді прийшло розуміння, що цього недостатньо для роботи у сучасній сфері бізнесу. Я почав вивчати фінансовий менеджмент у Києві і склав іспит до Британської школи бухгалтерів. Але і цього об’єму знань мені виявилось не досить. І я вирішив пройти навчання в бізнес-школі за спеціальністю «Магістр бізнес-адміністрування». Згодом навчався за напрямом НЛП – і тоді зрозумів своє призначення.

З чого треба починати, аби досягти успіху?
На мою суб’єктивну думку, досягти успіху можна, якщо правильно обрати напрям, близький для себе, а не те, що потрібно, затребувано чи популярно. Чітко зрозуміти, навіщо тобі це потрібно і що це дасть іншим, а потім вже діяти.

Які навички та якості можуть допомогти в досягненні успіху?
Відповідальність, цілеспрямованість, охайність, скрупульозність. А ще – свобода, вміння мріяти та постійний розвиток усіх напрямків розумової діяльності.

Яких цілей плануєте досягти у майбутньому?
Маю на меті відкрити центр реабілітації людей, які пережили у своєму житті важкі потрясіння і перебувають у стані посттравматичного стресового розладу.

Чи буває у вас так, що втрачається натхнення чи віра у себе? Як ви з цим справляєтесь?
Останнім часом не буває. Я займаюсь тим, що приносить мені задоволення і прибуток. Моє життя настільки насичене, що часу на апатію просто немає. Якщо відчуваю натяки на втому, знаходжу енергію поряд із сім’єю, займаючись спортом, читаючи книги або слухаючи музику.

Кого вважаєте найбільш значущою людиною у своєму житті? Ваші наставники та приклади для наслідування?
Авторитетом для мене є мій наставник, вчитель з НЛП, бізнес-тренер та друг Олександр Томін. Саме він відкрив мені світ комунікацій та позитивного мислення. Він допоміг мені визначити своє призначення. Дуже значущою для себе людиною вважаю свого тестя Анатолія Юрійчука. Його гнучкість та вміння знайти делікатний вихід з будь-якої ситуації, на пару з почуттям гумору, постійно заряджають мене.

Яке з рішень, що доводилось вам приймати, було найскладнішим?
Найскладніше визначитись, варто працювати з тим чи іншим клієнтом чи ні. До мене приходять різні люди. Я намагаюсь кожному допомогти, але якщо сама людина не бажає докладати необхідних зусиль, а чекає на якийсь чарівний рецепт, потім звинувачуючи психолога, що не надав відповідну допомогу, – з такими клієнтами я працювати відмовляюсь.

Яку подію вважаєте найдоленоснішою у своєму житті?
Безперечно, це знайомство з моєю чарівною дружиною. Кумедно, але нас познайомив майстер з манікюру, якому ми раптово наснились як пара.

Чим займаєтесь у вільний час?
Вільний час проводжу поряд із сім’єю — дружиною та двома синами Всеволодом і Марком. Три рази на тиждень відвідую спортзал, слухаю музику, зустрічаюся з друзями, багато читаю та подорожую.

Що ви більш за все цінуєте в людях?
Ціную відвертість, вміння відмовити, коли потрібно, почуття гумору, наполегливість, гнучкість, свободу.

Як зазвичай ви звикли приймати рішення: вирішувати швидко чи певний час обдумувати та зважувати всі за та проти?
Вирішую швидко, а потім отримую зворотній зв’язок, аналізую кроки для вдосконалення або зміни результату, і знову приймаю рішення.

Що може вивести вас зі стану рівноваги?
Брехня та святенництво. Проте, навіть не вивести зі стану рівноваги, оскільки це ті якості, через які я просто припиню відносини з людиною.

Що було найлегшим, а що найскладнішим на старті кар’єри?
Легким виявилося те, що я знайшов улюблену справу та навчився отримувати від неї задоволення і заробляти гроші. Але визначитись зі своїм призначенням було найважче.

Яке відкриття вам вдалось зробити у вашій професійній сфері?
Для себе я відкрив той факт, що без уміння правильно себе презентувати і продавати, комунікувати з людьми, без грамотності та правильно поставленого мовлення – навіть бездоганні знання у своїй сфері не допоможуть людині стати успішною.