Гордість та краса України. Жінки

Наталія Івасенко

Артист балету вищої категорії

Розкажіть про свою компанію (вид діяльності). Чому займаєтеся саме цим?
Стати балериною – було моїм усвідомленим дитячим рішенням.

Які обставини допомогли вам зрозуміти, що потрібно розвиватися саме в цьому напрямку і чому?
Це була мета, мрія і дике бажання танцювати. Навіть коли не дуже виходило, коли були невдачі, все одно хотілося танцювати і довести, що ти можеш.

Як поєднувати кар’єру і сім’ю, щоб завжди залишатися у виграші?
Якщо чесно, я не маю в цьому жодних проблем. Вистачає часу на все.

Якими якостями, навичками треба володіти, щоб домогтися успіху?
Розумом, працьовитістю, наполегливістю, стресостійкістю.

Яких цілей ви хочете домогтися в майбутньому?
Після закінчення професійної діяльності я б хотіла відкрити свою школу танців (усіх напрямків).

Чи бувають моменти, коли вас покидає натхнення (втрачаєте віру в себе, у свою справу)? Як ви з цим справляєтеся?
Бувають, звичайно. Особливо, коли дуже втомлюєшся емоційно. Фізичної втоми майже не буває. А ось емоційно: поспіль йдуть вистави, весь настрій йде до глядача, а опісля настає спустошення. Тоді на допомогу приходить улюблений чоловік – і всю втому як рукою знімає. Просто потрібно вчитися відключатися від роботи і ловити кайф – від друзів, кіно, книг, кави, прогулянок. А віру в себе я втрачала у підлітковому віці, після невдач. Тоді допомагали відновитися мої рідні: мама, тато, дідусь. А іноді людині потрібно просто відпочити і смачно поїсти.

Хто для вас є найбільш значимою людиною, наставником, прикладом для наслідування?
Наставників у мене кілька: Дубровіна О.А. – мій педагог в балетній школі, яка сформувала мій характер; Єршова Т.М. – педагог в Мінську, яка дала мені старт при виході на сцену театру та ще більше загартувала мій характер. На даний момент моїм наставником є ​​керівник балетної трупи Одеського оперного театру і мій педагог Барановська О.Г., з якою я працюю над своєю фізикою, пластикою, сценічними образами. Є балерини, на яких я дивлюся – і мені хочеться тягнутися вгору. Я вчуся у них, прошу поради. Вони якоюсь мірою і є моїми мотиваторами! Я нікого не наслідую, мені хочеться зробити себе. Не брати приклад з когось, а відкрити все те, що є в мені. Адже це цікава робота.

Ваша доленосна подія в житті?
Це те, що в дитинстві мене віддали в мою стихію.

Чим ви любите займатися у вільний час?
Гуляти, читати, ходити в кіно. Якщо є трохи більше часу, ніж один день (цілий тиждень, наприклад), то намагаюся поїхати подивитися іншу країну.

Що ви цінуєте в людях найбільше?
Напевно, щирість.

Найскладніше рішення, яке вам доводилося приймати?
Складним рішення було переїжджати з країни в іншу країну, міняти міста і театри. Завжди все з початку починати, з нуля. І в такі моменти завжди складно і трохи страшно. Бо не знаєш, як і що буде. Знаєш одне напевно – прийдеться працювати ще наполегливіше і доводити своєю роботою, що ти чогось вартуєш!

Які книги вплинули на ваш світогляд?
Книги особливо не вплинули на мене. Ні автобіографії, ні романи, ні пригоди. А ось живе спілкування з людьми, їх поради і погляди – так!

Що зробило вас сильною?
Це зробила балетна школа. Конкуренція. Те, що мені не давали рюмсати! І ніколи не жаліли!

Як змінився ваш погляд на себе за останні 10-20 років?
Подорослішала, стала спокійнішою, помінялися цінності, з’явилася сім’я. У творчому плані, переглядаючи свої старі відеозаписи і фото з вистав, розумію, що виросла як професіонал. Але мій погляд на світ не змінився. Я намагаюся сповідувати свої цінності і принципи, не змінюючи себе. А в плані науки і розвитку – намагаюся не відставати, адже розвиватися завжди цікаво.

Що вас надихає щодня йти вперед?
Мене надихає моя професія. Дуже пощастило ходити на роботу і отримувати від цього задоволення. Я люблю сцену, глядачів, репетиційний процес. І в цій професії немає досконалості. Завжди є до чого прагнути і завжди можна зробити себе кращою. Саме це бажання і є натхненням.